Známý maxijedlík Jarda Němec je k nezastavení! Na festivalu Ochutnej Pálavu lámal jeden rekord za druhým. Nejprve spořádal během pěti minut půldruhého kila lokší a jen hodinu poté dokázal vypít 200 syrových křepelčích vajec z Divoké farmy. Špatně mu prý nebylo, jen měl ze studených vajec zchlazený žaludek.

Na rozjezd si dal placky

Rodák z Bystrého u Poličky si na rozjezd na festivalu Ochutnej Pálavu v Dolních Dunajovicích na Břeclavsku dopřál povidly plněné placky z těsta, z něhož se vyrábějí lokše. „Za pět minut jsem jich snědl kilo a půl. Zapíjel jsem to vodou, protože tohle jídlo je docela suché a špatně jde do krku,“ vysvětlil zpravodajskému portálu BRŇAN Jarda Němec.

Po lokších se vrhl na vejce

Po tomto výkonu si dal hodinovou pauzu před další extrémní výzvou. Tou bylo tentokrát vypití 200 syrových křepelčích vajíček. „Dalo mi to docela zabrat, protože jsem měl v sobě půldruhého kila hmoty a vodu,“ řekl maxijedlík.

Vajíčka pil nerozmíchaná

Vejce od křepelek pil nerozmíchaná. „Pokud by byla rozmíchaná, tak by někdo mohl výkon zpochybnit. Ale takhle lidé viděli plavat v nádobách žloutky, takže bylo jasné, že jde o vejce. Ta jsem si dal do ledničky vychladit, protože bylo docela teplo. Jenže vaječný nápoj byl studený, takže jsem pak měl trochu zachlazený žaludek,“ usmíval se Němec.

Druhý den ještě spořádal hanácké koláče

Přiznal ale, že syrová vejce se lépe pijí rozmíchaná, protože mají lepší konzistenci. Tyhle dva úctyhodné výkony však Jardovi zdaleka nestačily, takže si druhý den v Chropyni dopřál hned pět hanáckých koláčů. „Jeden měl 300 gramů, takže to opět bylo 1,5 kilogramu,“ dodal vyučený kuchař, který nyní pracuje jako skladník a má na kontě řadu rekordů včetně spořádání kompletního obsahu smradlavé rybí konzervy surströmming, což je sleď kvašený v solném nálevu. Tenhle výkon dokázal jako jediný člověk na světě.