„Jsme rádi, že se do Brna můžeme po letech zase vrátit. Zdejší prostředí nám oproti tomu pražskému nabízí větší možnosti hlavně v organizačním zázemí," okomentoval ředitel závodu Jan Zeman.

Neobvyklý sport láká k vodě nemálo návštěvníků. „Přišel jsem se podívat, protože mě zajímá, jak funguje elektrický surf. Obdivuju závodníky, kteří s ním umí manipulovat," ocenil divák Stanislav Svědiroh.

Trať se nachází v Rakovecké zátoce. „Tím, že je na relativně malé ploše, je všechno o dost zajímavější. Myslím, že se bude víc padat a také se ukáže, kdo má opravdu natrénované," shrnula závodnice Elisabeta Faitová. Sama věří na umístění v nejlepší pětce.

Jedním z přihlášených závodníků je i Petr Průcha, bývalý hokejový reprezentant. Dalšími slavnými jmény mezi závodníky jsou třeba motocyklista Jakub Kornfeil nebo úřadující mistryně světa Martina Bravencová. „Věřím, že číslo 22 mi opět přinese štěstí," doufá Bravencová.

Prkna, která umožňují surfovat i na klidné vodní hladině, pohání spalovací motory, tento víkend ale zkouší vybraní závodníci v Brně také novinku – motosurf poháněný elektřinou. „Na příští rok už plánujeme pro jetsurfy poháněné elekřinou samostatnou kategorii," uvedl Zeman.