Do české přírody se postupně vrací kočka divoká. O jejím životě však stále víme jen málo. Vědci z brněnského Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR s podporou Agentury ochrany přírody a krajiny ČR proto pomocí GPS obojků sledují pohyb jedinců, kteří se v posledních letech objevují v západních a jihozápadních Čechách. Po loňském monitoringu tří samců v Doupovských horách vybavili letos vysílačkami další čtyři kočky divoké v CHKO Český les. Získaná data ukážou, jak velká území využívají, kudy se krajinou pohybují a jaká opatření mohou přispět k účinnější ochraně tohoto kriticky ohroženého druhu. Vědci ze zmíněného ústavu v Brně o tom informovali v tiskové zprávě. V Českém lese odchytili Bedřicha, Anežku, Viktorku a Huga…
Do české přírody se postupně vrací kočka divoká. O jejím životě však stále víme jen málo. Vědci z brněnského Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR s podporou Agentury ochrany přírody a krajiny ČR proto pomocí GPS obojků sledují pohyb jedinců, kteří se v posledních letech objevují v západních a jihozápadních Čechách. Po loňském monitoringu tří samců…¨
