Je rozhodnuto. Pátý rozhodující duel mezi Libercem a Kometou se rozhodl ve druhé třetině, kdy si domácí vytvořili vysoký náskok, který se velmi složitě dal dotáhnout. Brňané dělali, co mohli, ale v napínavé a pohledné sérii těsně padli. Hokejisté Liberce tak porazili v rozhodujícím pátém utkání série předkola play off extraligy Brno 6:1 a postoupili do čtvrtfinále. Sezona pro Kometu tak v polovině března končí.

Úvod první třetiny byl vesměs vyrovnaný, žádný z týmů nechtěl udělat chybu a šancí bylo poskrovnu. První možnost měli v přesilovce Brňané, kteří chtěli překvapit Kváču, ale neujala se ani střela Muellera a následná dorážka Vincoura. Na druhé straně se pokusil obtočit kolem brány Vlach, Tomek si svou pravou tyčku pohlídal.

První branka zápasu ve spoře zaplněné liberecké hale padla ve 14. minutě. Na osu hřiště si najel Jan Ordoš a střelou nad vyrážečku vymetl pavučiny v brněnské bráně – 1:0. V další hostující přesilovce měl velkou šanci na srovnání Holík a pak také Krištof, první dějství ale nakonec zůstalo bez dalších změn ve skóre.

Ve druhé části se stav měnil hned v úvodu. Liberec hrál přesilovou hru, Filippiho střelu Tomek vyrazil pouze před sebe, kde byl pohotový Michal Birner a poslal puk do sítě – 2:0. Domácí měli i nadále více ze hry a v 26. minutě přidali další gólový zápis. Jakub Klepiš pozorně sledoval dění v brankovišti a nadvakrát dopravil poskakující kotouč do brány – 3:0.

Trenéři se po tomto gólu rozhodli poslat do brány Pavla Jekela, dvakrát nejlepšího brankáře první ligy. Brněnský odchovanec se zaskvěl hned po dvaceti vteřinách pobytu na hřišti. Sám na něj upaloval Klapka, zkusil bekhendovou kličku, ale Jekel si poradil.

Pak se obraz hry změnil, Kometa byla blízko snížení, měla tlak i územní převahu. Jenže své možnosti nedokázala využít a Tygři ještě v závěru přidali čtvrtou branku. Tentokrát už samostatný nájezd a brejk vyšel. Jan Ordoš si najel až před Jekela a přesnou trefou rozvlnil síť – 4:0. Malinkou naději na zvrat přinesla hned druhá minuta poslední třetiny. Martin Zaťovič tvrdou střelou příklepem trefil horní růžek brány – 4:1.

Hosté dál dřeli a chtěli s výsledkem ještě něco udělat, ale závěr už patřil Liberci, který nejprve Michalem Birnerem dal gól do prázdné a pak ještě z přečíslení udeřil David Gríger – 6:1. Kometa tak končí v předkole a celkově se umístí na 11. místě.