Za lídrem Tomášem Koláčným, nynějším městským radním, následují Markéta Gregorová a Róbert Čuma. Sedmý v pořadí je Martin Freund, člen hnutí Žít Brno, který má nyní jako uvolněný zastupitel na starosti projekty sociálního začleňování.

Neděle byla posledním dnem pro hlasování o pořadí v první osmičce. Výsledky oznámil ČTK Miroslav Bárta z mediálního odboru strany. Piráti očekávají, že by mohli získat nejméně osm křesel v 55členném zastupitelstvu.

"Obsazení dalších pozic na kandidátní listině se bude projednávat v následujících dnech, a to včetně konkrétních jmen. Nyní se mohou zájemci o tyto pozice hlásit a následně proběhne hlasování členské základny, které také určí pořadí těchto kandidátů," popsal Bárta.

Piráti před čtyřmi lety podpořili kandidátku hnutí Žít Brno, na které měli své zástupce. Žít Brno s podporou Pirátů získalo sedm mandátů a stalo se součástí koalice vedené primátorem Petrem Vokřálem (ANO).

Nyní chtějí Piráti kandidovat samostatně. Lidé z Žít Brno se na kandidátku mohli hlásit stejně jako ostatní mimostraničtí zájemci. Členové ale na žádném z osmi čelních míst nechtěli nynějšího náměstka primátora Matěje Hollana (Žít Brno).