Liberec dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu, co může česká extraliga nabídnout. Bílí Tygři měli slibně rozehranou loňskou sezonu a za posledních pět let si připsali hned čtvrtý zisk prezidentského poháru za prvenství v základní části. Svou formu si však do play-off již ze známých důvodu přenést nemohli. V Liberci se během léta loučili s oporami Dominikem Hrachovinou či elitním útočníkem Liborem Hudáčkem, do mateřských Vítkovic pak zamířil i Lukáš Krenželok. Naopak na severu Čech se nově hlásily loňské hvězdy Karlových Varů, vábení Bílých Tygrů vyslyšeli David Gríger s Tomášem Rachůnkem. Nový brankářský tandem pak vytvořili extřinecký Petr Kváča a z Plzně přišel Jaroslav Pavelka.

Liberec zahájil sezonu celkem dobře, momentálně čítá na kontě 14 odehraných utkání a pouze ve 4 případech vyšel bodově naprázdno. Čerstvě mají za sebou Bílí Tygři bitvu na ledě třineckých Ocelářů, kde začali velmi slibně a v první třetině se ujali dvoubrankového vedení, leč než první část hry skončila, stačili domácí Slezané manko smazat. Utkání nakonec nabídlo přestřelku, ve které se radoval domácí Třinec a po vítězství 6:4 se dostal na 1. místo tabulky. Liberec aktuálně drží 6. pozici se ziskem 24 bodů. Cílem Severočechů bude v Brně rovněž udržení aktivní venkovní bilanci, po ztrátě v Třinci mají Bílí Tygři mimo svůj domov 4 výhry a 3 porážky.

Oproti loňské sezoně Liberec zatím nemá ve svých útočných řadách vyloženě jednoho produktivního útočníka, naopak ofenzivní síla je rozložena mezi více borců. Momentálně se statusem nejlepšího střelce může pochlubit již zmíněný David Gríger, jenž vstřelil 7 branek a na další 3 asistoval. Pouze o jednu branku zaostává Radan Lenc a přínos libereckému mužstvu tkví i v Tomáši Filippimu (5+4). Tím nejproduktivnějším hráčem je však momentálně zkušený Michal Birner (4+8). Pokud bychom měli hledat největší přednost libereckého útoku, pak to jsou vyhraná vhazování, v tomhle statistickém ohledu jsou Liberečtí nejlepší v celé lize.

Bílí Tygři se mohou opřít také o propracovanou defenzívu, kde je základním pilířem Ladislav Šmíd, svému týmu pomáhá jak produktivitou tak i svou užitečností, v dosavadním průběhu sezony se jedná o nejvíce vytěžovaného beka v Tipsport extralize. Daří se také Mislavu Rosandičovi (1+7). Nezanedbatelný přínos zkušeností má Liberec i v Lukáši Dernerovi. Špičkou liberecké defenzívy jsou výkony třiadvacetiletého brankáře Petra Kváči, jenž na svůj věk už toho má v dospělém hokeji celkem dost za sebou. Letos dostává v Liberci velký prostor, odchytal 13 ze 14 zápasů a jeho čísla jsou zatím velice slušná, úspěšnost zákroků na úrovni 93,50 procent a průměr branky na zápas 1,89 jasně dokazuje, že Kváča se může zařadit mezi nejlepší brankáře soutěže. V Třinci ovšem hájil branku tygrů Jaroslav Pavelka, uvidíme, komu dá trenérský štáb Liberce šanci v Brně. Kometa bude chtít v domácím prostředí na úspěch z Plzně navázat a připsat si další potřebné body ve snaze dotáhnout se k vyšším pozicím v tabulce. Brno stále sídlí na 9. pozici se ziskem 14 bodů, ovšem oproti většině soupeřů má zápas nebo i víc k dobru. Zda se Jihomoravanům podaří skalpovat Bílé Tygry z Liberce, budete moci sledovat v neděli od 17:00 v přímém přenosu na portálu hokejkatv.cz.