Po dvou letech se Zbrojovka vrací do první ligy

Konečně jistota, konečně první liga! Náročná sezóna je u konce a Zbrojováci už vědí, že je po dvou letech čekají boje s elitními týmy FORTUNA LIGY. Rozhodnutí Ligového grémia vítá i sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

  • Foto

    fczbrno.cz

„Pro nás je nejdůležitější, že máme k dispozici konečně jasné a relevantní informace a jistotu dalšího osudu. Nemusíme spekulovat, pracujeme s fakty. Můžeme se posunout dál a partnerům při jednání říci, co nás čeká. A je jenom dobře, že je to první liga,“ kvituje to s povděkem.

Sám přiznává, že nejistota mu při jednání o posílení kádru svazovala ruce. „Tím, že jsme nevěděli, jakou soutěž budeme hrát, se jednání komplikovala a některá jsme vinou toho nedokázali dotáhnout do konce. Teď se výchozí pozice zlepšila. Netajíme se tím, že bychom kádr rádi rozšířili, zejména o stranové pozice. Přestupní okno je dlouhé a nepředpokládám, že bychom do prvního mistráku byli kompletní, i když bych si to přál,“ zmínil Požár fakt, že prvoligové boje startují už 22. srpna.

Realizační tým bude mít v nejbližších dnech hodně napilno. „S trenérem jsme měli nachystané různé varianty dle toho, jak dnešní jednání dopadne. Teď tedy řešíme tento scénář. Hráči budou mít dovolenou, nakonec i docela dlouhou, odpočinou si. Na jaře to pro ně bylo hodně náročné. Celá sezóna byla atypická s ohledem na nemoc, samotný tlak se ale příliš nelišil. Ten je pořád stejný, ať už hrajete o titul, o poháry, o sestup nebo o postup.“

Trenér a sportovní manažer na dovolenou naopak myslet nemohou. „Ale neberu to jako komplikaci. Čeká nás hodně práce, ale podařil se nám cíl, který jsme si vytkli. Jsme v první lize, což je skvělé pro nás, pro hráče, pro fanoušky, pro partnery. Vnímáme, že pro fanoušky by pochopitelně bylo nejlepší oslavit postup na hřišti, ale karty byly rozdány takto a v dané situaci je to pro nás nejlepší řešení,“ uzavřel Požár.