Poslední čtvrtina základní části extraligy nabírá na rychlosti. Hraje se prakticky každý druhý den a všem týmům je jasné, že v bojích o postup do play-off bude rozhodovat každý bod. Ten Kometa vyválčila proti rozjeté Mladé Boleslavi, jež má momentálně v extralize největší formu. Proti Pardubicím ji nečeká nic lehkého, jelikož svěřenci trenéra Ladislava Lubiny v poslední době nepředvádějí vůbec špatný hokej. Ve středečním kole jasně přehráli tápající Spartu 4:1.

Pokud se podíváme hlouběji na výsledky Dynama, zjistíme, že z šesti zápasů Východočeši vyhráli za plný počet jen dvakrát. Ovšem s Hradcem, Libercem a Litvínovem prohráli vždy jen o jednu branku. S Karlovými Vary padli až po prodloužení. Zdá se, že se tým pozvolna formuje na takřka jistou baráž. Herní zlepšení je čitelné a z tohoto pohledu musí být Brňané na pozoru.

Pardubice drží výbornými výkony brankář Milan Klouček, ve statistikách útočníků vévodí Rostislav Marosz (9+9) s Milošem Bubelou (4+10). Kádr během sezóny doznal turbulentních změn, dveře v kabině se netrhly. Průvan v rámci neuvěřitelných čtyřiadvaceti změn přežil například kanadský Jacob Cardwell, který patří k nejlépe bodujícím bekům Pardubic (2+8). V nich momentálně působí dva ex-brněnští hokejisté – Nicholas Schaus a na hostování zapůjčený Luboš Horký.

Vzájemné zápasy hovoří jasně pro Kometu, byť první souboj na ledě Pardubic zvládla pouze za bod po prohře v nájezdech 2:3 (góly Komety: Köhler, Barinka). Doma si poradila 2:0 (góly: Malec, Zaťovič), naposledy přišla výhra na východě Čech 1:4 (góly: 2x Holík, Erat, Hruška). O další tři body se oba celky poperou v páteční večer. A že půjde o důležité body, není třeba polemizovat.

Zápas začíná na ledě DRFG Arény v 18:00 hodin.