Úvodní část utkání přinesla vyrovnaný hokej s minimem velkých brankových příležitostí. Zkraje zápasu se pokusil prostřelit Růžičku z pravého kruhu Mueller, ale trefil jen lapačku brankáře. Kometa pokračovala v dobrém pohybu a nadále zaměstnávala domácí obranu, ovšem ani akce Zaťoviče branku nepřinesla. V sedmé minutě hrála Boleslav druhou přesilovou hru, ve které měl největší šanci Jääskeläinen, který vypálil na bližší tyč, kde byl připravený Vejmelka. Brněnský maskovaný muž musel být v pozoru i nadále, jelikož musel čelit nahození a hned dvěma dorážkám domácích útočníků, kteří na něj nevyzráli. Hra se následně přelévala z jedné strany na druhou, jenže bez většího ohrožení branky. Největší šanci před první sirénou měl brněnský střelec Peter Schneider, jenž svou pohlednou akci nedokázal zakončit do poloprázdné branky. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Prostřední perioda začala brněnským oslabením, které se Bruslařům povedlo využít. Valentin Claireaux vyslal střelu těsně nad ledem, kterou za záda Vejmelky usměrnil Brandon Alderson. O čtyři minuty později mohl srovnat Holík, který se dostal přes houževnatou obranu Boleslavi, jenže jeho rána byla zablokovaná nad branku. Těsně před polovinou utkání mohl zvýšit vedení domácích Claireaux, jenž se řítil na Vejmelku, avšak jeho zakončení přelétlo až za brněnskou bránu. Bruslaři byli aktivnějším celkem k čemuž jim pomohli i přesilové hry, jež však Brňané skvěle ubránili. Navíc v oslabení osm minut před koncem Bondra obral Růžičku za jeho brankou, pokoušel se rychle obtočit kolem tyče, jenže dojíždějící obránci mu tento úmysl překazili. Minutu před koncem si vybojovala Kometa první přesilovou hru. Těsně před koncem třetiny vypálil hned po vhazování Mueller a brankář musel předvést dobrý zákrok.

Brňané pokračovali v početní výhodě i na začátku třetí části a velkou příležitost na srovnání měl Zaťovič, který na pravé tyči promáchl přihrávku a následně už nedokázal dostat puk za záda Růžičky, jenž už se stihl přemístit. Skóre se brzy po začátku hry přeci jen měnilo, jenže ke smůle Brňanů skórovali domácí. David Šťastný využil zakrytého výhledu brněnského maskovaného muže a svou trefu namířil přesně nad rameno Vejmelky. Devět minut před koncem si Kometa zahrála druhou přesilovou hru. Schneider si sjel do slotu, dostal puk a rakouský útočník pohotově zakončoval bekhendem. Jeho pokus se bohužel nevešel mezi tři tyče. Brňané se nadále hnali za vstřelením branky. Schneider objel bránu a předal puk do mezikruží na volného Valského, který v dobré příležitosti minul. Tlak modrobílých se zvyšoval. V posledních dvou minutách přišla další početní výhoda, navíc zesílená o šestého hráče, protože Vejmelka byl odvolán z brány. Tlak však ke kýžené brance nevedl, naopak do prázdné brány se trefil David Šťastný, jenž pečetil výhru Bruslařů.