Po třech bodech z domácího ledu bude chtít Kometa přidat další už dnes ve Vítkovicích

Hokejisté Komety Brno konečně naplno bodovali v pátečním duelu s Mladou Boleslaví. Na Bodový zisk se pokusí navázat v dnešním moravském derby proti Vítkovicím.

  • Foto

    HC Kometa/R.Rodina

Nabitý program brněnské Komety pokračuje. Na svěřence hlavního kouče Libora Zábranského čeká již páté utkání během jediného týdne. Cesta Brňanů povede na sever Moravy do Vítkovic. Domácí Ostravané jsou povzbuzeni senzačním obratem, kterého se jim podařilo dosáhnout v pátečním utkání proti pražské Spartě. Vzpruhu zaznamenala i Kometa, když si v odvetě s Mladou Boleslaví připsala první tříbodové vítězství v sezoně. 

Loňská sezona nepřinesla v Ostravě příliš radosti. Tradiční klub nejvyšší soutěže se musel zachraňovat až v posledních kolech základní části. Letos sice tato starost odpadá všem extraligovým účastníkům, přesto by ve Vítkovicích rádi prožili mnohem úspěšnější sezonu. Klub ze severu Moravy nelenil, během léta dotáhl příchody slavných odchovanců, do Vítkovic se vrátil Zbyněk Irgl, z Liberce přišel Lukáš Krenželok a po konci kariéry v NHL se rozhodl pro návrat do Vítkovic obránce Roman Polák. A když už jsme u těch odchovanců, nedávno se s klubem na spolupráci dohodl také Adam Polášek, jenž je sice vítkovickým odchovancem, ale do velkého hokeje vstupoval v dresu pražské Sparty.

Vítkovice již před loňským finišem základní části slibně doplňovali kádr a určitě jejich soupiska nevypadá zle, naopak Vítkovice by mohly atakovat i postavení v elitní šestce. Zatím se Ostravanům podařilo ze šesti utkání vytěžit osmibodový zisk. Zvlášť povedené utkání zažili Vítkovičtí v pátek. V domácím prostředí Ostrava Arény už ztráceli proti pražskému rivalovi ze Sparty tři branky, ale nic nezabalili a ve druhé třetině začali více a více zatěžovat obranu Pražanů. Ve třetí třetině pak musela plesat srdce vítkovických příznivců, Ostravanům stačilo pouhých šest minut, aby skóre otočili. Sparta sice ještě srovnala a utkání dospělo do prodloužení, ovšem o senzačním obratu definitivně rozhodl ve prospěch domácích v prodloužení Rostislav Marosz, ten je ve Vítkovicích na střídavých startech z Kladna, ovšem již nyní platí za nejlepšího nahrávače mužstva a brněnská obrana si bude muset dát na jeho šikovnost pozor.

Aktuálně nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem ostravského celku je Dominik Lakatoš (5+2). Nejvytíženějším hráčem na ledě je exbrněnský obránce Jan Štencel s průměrným ice-timem 24:35. Vítkovice se radují z branek, když je na ledě již zmíněný Roman Polák, jenž vede tabulku v hodnocení +/-. Brankoviště Ostravy má na povel vsetínský odchovanec Miroslav Svoboda, jeho čísla nejsou po prvních zápasech příliš oslnivá, průměr zákroku je na úrovni 88,52%, přesto se však tento brankář umí rozchytat do formy a vždy dokáže být oporou mužstva, ve kterém je právě zaměstnán.

Náročný program brněnských hokejistů pokračoval v uplynulém týdnu hned třemi zápasy. Po domácí porážce s Litvínovem následoval dvojzápas s nepříliš oblíbenou Mladou Boleslaví. Oba zápasy skončily těsnými výsledky, zatímco ve Středočeském kraji se radovali domácí (2:1), odveta pod Špilberkem se víc povedla Kometě. Brňané po dvou třetinách vedli již 3:0, ovšem Mladá Boleslav dokázala utkání zdramatizovat, avšak o první tříbodový zisk už Brňany nepřipravila.

Do zápasu s Mladou Boleslaví nastoupil poprvé v letošní sezoně obránce Libor Hájek, jenž se blýskl dvěma asistencemi. Dařilo se také Luboši Horkému (1+1). Krom Hájka zaznamenal do brněnského dresu návrat také Tomáš Svoboda nebo další nadějný mladíček Adam Gajarský. Angažmá na jihu Moravy zatím svědčí Jakubu Klepišovi, jenž je se šesti kanadskými body nejproduktivnějším hráčem týmu, letos jsou jeho výsadou přesné přihrávky, má jich celkem pět. Také Peter Schneider již od přípravy potvrzuje stabilní výkony a je nyní nejlepším střelcem se čtyřmi zářezy. Kometa dosud ještě nenasadila další nadějnou posilu, jenž byla vysoce produktivní v EBEL Lize, jedná se o Anthonyho Lucianiho.

Zda si body ponechá domácí Ridera nebo Kometa ze severu Moravy nějaký ten bod přiveze, to můžete sledovat v online přenosu na hc-kometa.cz nebo na portále hokejka.cz už dnes v 16 hodin.