Svěřenci ostříleného trenérského barda Vladimíra Růžičky měli impozantní vstup do letošní sezony. Ze sedmi zápasů vyhráli hned šestkrát. Jedinou prohru utrpěli ve Vítkovicích, kde padli těsně 1:2. Následovala více jak měsíční nucená pauza a na výsledcích se to projevilo. Výsledky se střídaly jako na houpačce, jednou výhra, jednou prohra. Poslední série Východočechů také není zrovna přívětivá, byť měli velmi těžký los. Hradec prohrál s Třincem, Spartou a v odvetě znovu s Třincem. Tři prohry v řadě jsou pro Mountfield jistě dost a budou chtít udělat všechno pro to, aby tuto bilanci přerušili.

Opačnou výkonnost naopak vykazuje brněnská Kometa, která z posledních čtyř duelů dokázala třikrát naplno bodovat. Tabulkou se posunuje vzhůru a fanoušky především může těšit zlepšený výkon celého mužstva, které se dostává do formy. Souboje s našim úterním soupeřem bývají tradičně vyrovnané a o dramatičnost nebývá nouze. Ve všech čtyřech loňských zápasech Kometa dokázala bodovat, dvakrát vyhrála za tři body, jednou za dva a jednou prohrála v prodloužení. Všechny duely skončily těsně o jednu branku.

Co ukazují statistiky? V bráně Hradce se pravidelně střídají Marek Mazanec a Štěpán Lukeš, kteří mají prakticky stejnou úspěšnost zákroků – přibližně 93%. V obraně řádí hráč NHL Filip Hronek s bilancí 5 branek a 9 asistencí, k tomu je nutno dodat jeho deset plusových bodů. V útoku se daří nejvíc trojici Vladimír Růžička (5+8), Jakub Orsava (3+8) a Radek Smoleňák (5+5).

Kometa po výhře v Plzni a doma s Libercem narazí na dalšího soka z horních pater tabulky. V bráně dostávají rovnoměrně šanci oba gólmani a jak Karlu Vejmelkovi, tak Lukáši Klimešovi není rozhodně co vyčítat, oba chytají spolehlivě. V obraně má nejvíc bodů Jakub Zbořil (1+6) a v útoku šlape fantasticky Peter Schneider (10+3). Co zápas to bod. Postupně se ale začínají přidávat i další hráči, především členové prvního elitního komanda. Petr Holík za deset zápasů získal dokonce 12 bodů (2+10).

„Čekáme těžký zápas proti týmu, který hraje organizovaně a je na špici tabulky. Měl těžký los a bude chtít po třech prohraných zápasech něco uhrát. To ale platí i o nás. Chceme uspět a posunout Kometu v tabulce do míst, kam patří. Rádi bychom herně i výsledkově navázali na duely s Plzní a Libercem. Na marodce máme aktuálně zraněné Daniela Rákose a Tomáše Bartejse," říká trenér Jan Zachrla.

Fanoušky jistě zajímá stav obránce Tomáše Bartejse, který utrpěl v utkání s Libercem ošklivé zranění. „Čelist není zlomená, jen otřes, vyvázl jsem z toho docela dobře. Snad to bude v pořádku. Samozřejmě mě čeká několik dnů klidu," říká brněnský bek. 

Duel startuje na ledě Mounfieldu dnes v 18:00 hodin.