Pobodaný muž z Kraví hory leží v nemocnici. Útočníka hledá policie

Krvavý útok nožem vyšetřuje v Brně od nedělního večera policie. Pobodaný muž skončil v nemocnici, útočníka hledají policisté.

  • Foto

    ilustrační (REJ)

Napadení se odehrálo před osmou hodinou večer v parku poblíž náměstí Míru na brněnské Kraví hoře. Asi třicetiletý agresor tam pobodal o šest let staršího muže. Ten si ještě telefonátem na tísňovou linku stihl zavolat pomoc.

„Na místo činu okamžitě vyrazili policisté, kteří při rozsáhlé pátrací akci prohledali i okolí. Pachatele násilného trestného činu se jim zatím nepodařilo najít,“ upřesnil policejní mluvčí Pavel Šváb.

V parku kromě mužů zákona zasahovali i záchranáři. „Pacientovi s bodnými poraněními zdravotníci poskytli odpovídající přednemocniční péči. Po ošetření muže převezli na urgentní příjem ve Fakultní nemocnici v Bohunicích,“ sdělila bez dalších podrobností mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Kriminalisté, kteří zajistili stopy na místě činu, zatím podle Švába nemohli s pobodaným mužem mluvit, protože oběť zatím nebyla schopná vypovídat. „Podezřelý muž s krátce střiženými blond vlasy by měl být ve věku zhruba třicet let, vysoký přibližně 175 centimetrů, štíhlé postavy. Byl oblečený do krátkých kalhot a světlého trička. U sebe měl mít tmavý batoh,“ popsal útočníka policejní mluvčí.

Podle něj v době krvavého konfliktu šla jak směrem k bazénu na Kraví hoře, tak od něj směrem k Údolní ulici řada lidí. Policie proto žádá svědky, aby se přihlásili na linku 158.

Zdroj: 
Brňan (REJ)