Poslední větší požár roku 2018 likvidovali hasiči v obci Svatobořice-Mistřín na Hodonínsku. Krátce po půl desáté večer vyslali jednotky k požáru v rodinném domě. Záchranná služba nemusela nikoho z místa odvážet. Plameny však způsobily škodu za 300 tisíc korun. Včasným zásahem se podařilo uchránit majetek za 3,5 milionu. Příčinu požáru vyšetřujeme ve spolupráci s Policií ČR.

První letošní událost byla nahlášena 3 minuty po půlnoci a jednalo se o požár túje v Brně-Židenicích. Zajímavostí je, že během prvních 30 minut roku 2019 vyjely hasičské jednotky hned k 4 požárům tújí a to nejen v Brně, ale také na Blanensku a Hodonínsku.

Po půlnoci likvidovali právě především požáry porostů, odpadu a kontejnerů. Nezaznamenali však žádný požár s větší škodou ani zraněním. Nejčastěji hasiči zasahovali v okresech Brno-město a Brno-venkov.

Oproti loňskému SAilvestru se počet zásahů více než zdvojnásobil. Nejvíce zásahů však zaznamenali hasiči na jihu Moravy na přelomu let 2014/2015, kdy hasiči vyjížděli k 18.zásahům, tedy ještě o jeden výjezd více, než letos.