Počet zásahů během silvestrovské noci byl nadprůměrný

Během poslední noci roku 2018 zaznamenali jihomoravští hasiči nárůst počtu událostí. Na Hodonínsku hořel večer rodinný dům. Po půlnoci pak likvidovali především požáry porostů, odpadu a kontejnerů.

  • Foto

    firebrno

Poslední větší požár roku 2018 likvidovali hasiči v obci Svatobořice-Mistřín na Hodonínsku. Krátce po půl desáté večer vyslali jednotky k požáru v rodinném domě. Záchranná služba nemusela nikoho z místa odvážet. Plameny však způsobily škodu za 300 tisíc korun. Včasným zásahem se podařilo uchránit majetek za 3,5 milionu. Příčinu požáru vyšetřujeme ve spolupráci s Policií ČR.

První letošní událost byla nahlášena 3 minuty po půlnoci a jednalo se o požár túje v Brně-Židenicích. Zajímavostí je, že během prvních 30 minut roku 2019 vyjely hasičské jednotky hned k 4 požárům tújí a to nejen v Brně, ale také na Blanensku a Hodonínsku.

Po půlnoci likvidovali právě především požáry porostů, odpadu a kontejnerů. Nezaznamenali však žádný požár s větší škodou ani zraněním. Nejčastěji hasiči zasahovali v okresech Brno-město a Brno-venkov.

Oproti loňskému SAilvestru se počet zásahů více než zdvojnásobil. Nejvíce zásahů však zaznamenali hasiči na jihu Moravy na přelomu let 2014/2015, kdy hasiči vyjížděli k 18.zásahům, tedy ještě o jeden výjezd více, než letos.