Počty nemocných chřipkou klesají. Díky jarním prázdninám
Foto:
ilu, redakce
Hygienici v Jihomoravském kraji za poslední týden evidují pokles počtu nemocných s akutními respiračními nemocemi a chřipkou. Mezi 1,2 milionu obyvatel je nemocných asi 20.100. Nemocnost poklesla především díky jarním prázdninám, které jsou nyní v kraji, řekla vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. Před týdnem byl počet nemocných asi 23.500. Zákaz návštěv dosud platí v kyjovské nemocnici, nově platí zákazy návštěv i na některých odděleních v nemocnicích ve Vyškově a v Hodoníně.
Akutní respirační onemocnění obsahují nachlazení, rýmu a z toho plynoucí záněty dutin nebo průdušek. Chřipka podle Ciupek zasáhne celý organismus a schvátí ho, doprovázejí ji vysoké horečky trvající i několik dní.
Hygienická stanice má informace od lékařů. Počet nemocných ale může být vyšší, protože někteří ještě nemuseli odbornou pomoc vyhledat. "Na 100.000 obyvatel připadá 1675 nemocných," řekla Ciupek. Aktuálně je tak Jihomoravský kraj těsně pod hranicí epidemie, která činí 1700 nemocných na 100.000 obyvatel. V minulém týdnu na 100.000 obyvatel připadalo v kraji 1960 nemocných.
"Za poslední týden ubylo především dětských pacientů, jak školáků, středoškoláků, tak i dětí předškolního věku," uvedla Ciupek. Doplnila, že po prázdninách se počet onemocnění může opět zvýšit.
Nemocnost v Jihomoravském kraji je nyní pod celostátním průměrem, který aktuálně činí 1890 nemocných na 100.000 obyvatel. Na nemocnosti se podle hygieniků podílejí jak nechřipkové viry, tak i viry chřipky. Jejich podíl na nemocnosti oproti minulému týdnu v kraji mírně stoupnul z deseti procent na 16 procent.
Aktuálně platí vzhledem k nemocem pacientů i pracovníků zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních v kyjovské nemocnici, a to od 2. února. Zákaz návštěv nově platí na dětském oddělení a JIP dětském oddělení v hodonínské nemocnici, ve vyškovské nemocnici zase na oddělení dlouhodobě nemocných a interním oddělení.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- SurgalClinic otevírá v Brně pracoviště dlouhodobé …
- Nejlepším sportovcem Brna se poprvé stal fleretist…
- Letošek se podle klimatologa mohl zdát chladný, pa…
- Celníci odhalili na jihu Moravy nelegální výrobnu …
- Sledování trhlin v budově kina Scala v Brně potrvá…
- Muž na Brněnsku podle policie vyráběl pervitin, pr…
- Jihomoravský kraj má první michelinskou hvězdu, py…
- Jihomoravanů za devět měsíců roku o 1786 ubylo, ob…
- Zaměstnancům dopravního podniku v Brně se příští r…
- Lékárna Dr.Max v centru Brna od nového roku možná …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
