Podchod pod brněnským hlavním nádražím a pod Nádražní ulicí se dnes od 8:00 znovu otevře. Nepřístupný byl od 11. května, kdy v části pod obchodním domem Letmo hořely tři prodejní stánky. Tato část zůstane zavřená, uvedla v tiskové zprávě na webu města Radka Loukotová z tiskového oddělení magistrátu.

Prostor zavřeli kvůli shořelé elektroinstalaci

I když hořelo jen v koncové části pod Letmem, bylo nutné zavřít celý podchod kvůli shořelé elektroinstalaci. Nedalo se v něm svítit. Také bylo nutné celý podchod uklidit od spalin a umýt stěny od kouře. V místě, kde hořelo, se bude ještě pracovat.

Požár zavinila závada na elektrospotřebiči

Důvodem požáru byla závada na elektrospotřebiči. Hořelo dvě hodiny po půlnoci, zplodin se nadýchali čtyři lidé včetně jednoho hasiče. Kdo byl v blízkosti požáru, stihl včas utéct.

První etapa rekonstrukce začne nejdřív příští rok

V celém podchodu už je několik let naplánovaná rekonstrukce, Brno ji však odsouvalo na pozdější termíny. Nyní se předpokládá, že první etapa, která se týká podchodu pod vlakovým nádražím a kolejemi, se začne dělat nejdříve příští rok. Letos by měla být hotová projektová dokumentace. Druhá etapa, tedy část pod tramvajovými zastávkami a pod Letmem, je vázaná na přestavbu prostoru před nádražím a Benešovy ulice a její začátek zatím není daný.