Organizátoři nadále chtějí do Brna vozit výrazné zahraniční hosty, včetně držitelů prestižní Grammy. Přehlídku tak zahájí 2. října v Bobycentru Al McKay s repertoárem Earth, Wind & Fire, tedy jedné z nejúspěšnějších amerických kapel 70. let minulého století. Kytarista McKay ve skupině působil v jejím slavném období.

Menší festivalové koncerty se podobně jako v minulých letech uskuteční v Metro Music Baru. Hned dvakrát tam kvůli předpokládanému zájmu o vstupenky zahraje brněnský B-Side Band se zpěváky Vojtěchem Dykem, Ondřejem Rumlem a Ondřejem Brzobohatým.

Přehlídky se zúčastní také česko-slovenští Carpet Cabinet nebo kvarteto The Yellowjackets ze Spojených států, které má na kontě dvě ceny Grammy. První koncert v Česku odehraje na konci října švédská formace Dirty Loops.

Pro větší a zahraniční projekty využije Jazz Groove Brno prostory Sonocentra. Například 6. října tam zahrají rovnou dva významné big bandy – Melody Makers Ondřeje Havelky a slovenští Bratislava Hot Serenaders.

Potřetí se do Brna vrátí francouzští Electro Deluxe. Před dvěma lety už byl Metro Music Bar fanouškům těsný, proto tentokrát kapela zahraje v Sonocentru.

"Závěr festivalu bude věnovaný tvorbě Blue Effect a poctě geniálnímu kytaristovi Radimu Hladíkovi. Jako host vystoupí dlouholetý kolega Honza Křížek a taktéž zakládající člen Lešek Semelka. Vzpomenout přijde i Roman Dragoun," uvedla Šimůnková. Přesný program festivalu najdou zájemci na webových stránkách www.groovebrno.cz.