Bagrista v Brně-Juliánově dnes odpoledne při výkopových pracích narazil na leteckou pumu. Policie společně s hasiči kvůli nálezu evakuovala z okolních domů 250 lidí. Kolem 17. hodiny policie na twitteru uvedla, že evakuace skončila a pyrotechnici odváží pumu k likvidaci na nejbližší vhodné místo. Puma se našla v Došlíkově ulici, kde jsou rodinné či bytové domy, také menší panelové domy.

Evakuovali lidi z okruhu 400 metrů

Evakuace byla nutná podle policejního mluvčího Pavla Švába z domů v okruhu 400 metrů. Mluvčí hasičů Jan Dvořák před 17. hodinou sdělil, že hasiči přistavili pro evakuované i autobus, lidé mohli také do Dělnického domu. Starosta Židenic Petr Kunc (Hlas pro Židenice) při evakuaci uvedl, že chystá prostory pro případ, kdyby evakuace měla trvat přes noc. Juliánov je součástí městské části Židenice.

Pomáhali strážníci i hasiči

Na místě byl pyrotechnik, desítky policistů, hasiči a z preventivních důvodů i záchranáři. Podle mluvčího strážníků Jakuba Ghanema tam dorazily také tři hlídky městské policie, které uzavřely Došlíkovu ulici a z jejího okolí odkláněly dopravu. „Na zákroku se podílí jednotka psovodů městské policie, kolegové z dopravní jednotky i strážníci z místní služebny,“ uvedl Ghanem.

Na místě byli preventivně i záchranáři

Záchranáři byli na místě z preventivních důvodů. „Máme tam tři prostředky, inspektora provozu, velkokapacitní sanitní vůz a záchranářskou posádku, a to z preventivních důvodů, kdyby bylo třeba někoho ošetřit,“ dodala mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.