Policie na Brněnsku obvinila tři lidi z výroby drog, skončili ve vazbě. Šlo o dva muže a ženu, pervitin podle policie vyráběli na třech místech na pomezí okresů Brno-venkov a Břeclav. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Zadržený jednapadesátiletý muž za poslední rok vyrobil podle vlastního vyjádření téměř 400 gramů drogy. Získával ji z léků dovezených ze zahraničí. Pro drogové delikty dříve stíhaný muž podle policie při výrobě spolupracoval i se čtyřiačtyřicetiletým parťákem. Partnerka staršího z mužů měla na starosti finanční stránku věci.

„Drogu vyráběli minimálně jednou týdně a následně prodávali stálým zákazníkům v okolí. Menší množství měl výrobce pro svou potřebu. Kriminalistům se podařilo zjistit, že v zahraničí prostřednictvím e-shopů nakoupil léky nejméně za milion korun,“ uvedl mluvčí.

Při domovních prohlídkách policisté našli potřeby na výrobu pervitinu i nemalé množství léků a chemikálií

Zajistili 70.000 korun v hotovosti a menší množství eur. K tomu nelegálně drženou krátkou střelnou zbraň a pětistovku nábojů, řadu airsoftových pušek a pistolí. Pro svou údajnou ochranu muž vlastnil také i různé mačety a bojové nože.