Pátrání po pohřešovaném seniorovi neustále pokračuje. Policisté do současné doby provedli již několik rozsáhlých akcí, kterých se zúčastnily desítky policistů, ale také hasičů. V rámci pátrání byl prohledán nejen lesní a polní terén, ale také přilehlé vodní plochy.

„Při hledání nám pomáhali kolegové z Letecké služby, ovšem ani nasazení vrtulníku nepřineslo kladný výsledek. Dokonce jsme využili jihomoravské kynology ze Svazu záchranných brigád, kteří vytipované plochy prohledali se speciálně cvičenými psy. Kromě popsaných informací lze doplnit, že jsme provedli celou řadu dalších úkonů. Samozřejmě, že jsme v kontaktu s lidmi, s nimiž měl senior osobní vazby. Nepřetržitě prověřujeme veškeré informace, které od občanů získáváme. Jsme také ve styku se starosty obcí, v jejichž katastru byl senior spatřen naposled,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

I když je pátrání doposud bezúspěšné, chtějí policisté v hledání pokračovat a zároveň chtějí touto cestou poděkovat všem, kteří byli doposud ochotni a jakkoliv při hledání seniora pomohli. „Zároveň upozorňujeme občany, aby s Policií ČR spolupracovali i nadále a sami nepodnikali žádné riskantní kroky, které by mohly negativně ovlivnit průběh pátrání,“uzavřela Haraštová.

79letý muž z Bořetic byl naposledy viděn ve své obci v sobotu 29. září. Toho dne se v odpoledních hodinách stavil v penzionu Mlýn, následně u místní rozhledny a kolem páté hodiny navečer šel pěšky po silnici u koupaliště v katastru obce Němčičky.