fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Policie stíhá po úterní razii v Brně sedm lidí a dvě právnické osoby

ilu

Foto:

redakce (ilustrační)

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zahájili v souvislosti s úterní razií v Brně trestní stíhání proti sedmi fyzickým a dvěma právnickým osobám pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu a účasti na organizované zločinecké skupině. V tiskové zprávě to uvedla státní zástupkyně VSZ v Olomouci Petra Lastovecká.

O jaké konkrétní osoby se jedná, VSZ v Olomouci neuvedlo. Kauza se týká privatizace městských domů, činnosti městské firmy a dotačních podvodů. Kriminalisté prohledávali prostory bytového odboru brněnského magistrátu, radnice městské části Brno-sever i Brno-Černovice, byli v Pískovně Černovice i u jednatele firmy Jiřího Hasoně (KDU-ČSL). O podání vysvětlení a přístup do kanceláře požádala policie i brněnského náměstka Petra Hladíka (KDU-ČSL), ten už v úterním prohlášení uvedl, že policii poskytne součinnost a že není z ničeho obviněný.

"Nadále probíhají úkony trestního řízení, a to především výslechy obviněných. Domovní prohlídky i prohlídky jiných prostor a pozemků byly v úterý ukončeny," uvedla na stránkách VSZ žalobkyně Petra Lastovecká.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT