Mladík je ve vazbě, hrozí mu až deset let vězení. Na tiskové konferenci to dnes řekl vedoucí brněnských kriminalistů Jaromír Komenda.

Muž začal s loupežemi s nožem v ruce na konci září, když si v parku v Kounicových kolejích vybral za své oběti trojici chlapců ve věku od devíti do třinácti let. "Pohrozil jim nožem a chtěl po nich telefony celkem za 20.000 korun. Telefony pak nabídl překupníkům. Peníze velmi rychle utratil," uvedl Komenda. Mladík byl bez domova, závislý na drogách, podle policie chtěl tímto řešit svoji situaci.

Vzhledem k tomu, že se první loupež podařila, o den později ji zopakoval v parku na Špilberku, kde si vyhlédl dvě devatenáctileté kamarádky. Vydaly mu telefony a asi 2500 korun. O několik dní později si opět pod Špilberkem vyhlédl tentokrát jednadvacetileté ženy, znovu s nožem v ruce si od nich vynutil mobilní telefony a asi 2000 korun. Poslední jeho obětí byla čtyřiadvacetiletá žena, kterou v parku takto obral o peněženku. V ní ale byly jen rumunské bankovky.

"Vzhledem k tomu, že pachatel opakoval loupežná přepadení a ta nesla stejné znaky, naši kolegové si na něj v parku počkali. A skutečně tam opět přišel. Od první loupeže do jeho zadržení uplynulo osm dní," uvedl Komenda.

Mladík se podle policie hned při prvním výslechu k loupežným přepadením přiznal. Dosud nebyl trestaný, policie ho ale podezřívá i z další majetkové trestné činnosti. Zatím je obviněný pouze z loupeže. Pokud ho soud uzná vinným, může jít do vězení na dva roky až deset let.