Policie vypátrala muže podezřelého z napadení dvou brněnských strážnic

  • Foto

    redakce (archiv)

Policie vypátrala muže, který je podezřelý z toho, že v polovině května napadl v centru Brna dvě městské policistky. Obě skončily v nemocnici se zraněním. Policie na případu dál pracuje, uvedl na webu policejní mluvčí David Chaloupka. Dříve policisté uvedli, že neznámý muž je podezřelý z násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví a v případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky vězení. O spolupráci požádali veřejnost.

"V průběhu vyšetřování jsme získali množství informací, které nás přivedly k vypátrání podezřelého muže. Děkujeme veřejnosti za spolupráci. Na případu i nadále pracujeme," uvedl mluvčí.

Podle zjištění televize Prima na strážnice zřejmě zaútočil vysokoškolský asistent z Technologické fakulty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Škola se k případu staví zatím zdrženlivě, uvedla televize. Podle Primy je pravděpodobné, že pokud se podezření prokáže, univerzita s ním okamžitě rozváže pracovní poměr.

Muž na strážnice zaútočil v pátek 14. května nedaleko brněnského hlavního nádraží. Strážnice si ho podle policie všimly, když močil na veřejnosti, a na místě se pokusily přestupek vyřešit. "Jenomže s tím se rozhodně hrubián nechtěl spokojit a zasahující ženy v uniformě počastoval nadávkami nejhrubšího zrna. Jakmile se odcházejícího výtržníka snažily navíc zastavit, dostalo se jim nečekané odpovědi v podobě několika úderů pěstí do obličeje," uvedl tehdy mluvčí Petr Vala. Doplnil, že po napadení musely obě zraněné ženy se zlomeninami vyhledat lékařské ošetření ve Vojenské nemocnici.

Mluvčí strážníků Jakub Ghanem tehdy uvedl, že muž se snažil odejít a po výzvě k zastavení se otočil a prudce jednou z městských policistek mrštil o zeď. "Druhá hned přistoupila blíž, aby ho zastavila a pomohla své kolegyni, jenomže okamžitě dostala ránu pěstí do spánku. Po úderu upadla na zem a agresivní útočník ji chtěl ještě jednou uhodit, ale první napadená strážnice mu v tom navzdory svému otřesení zvládla zabránit," uvedl Ghanem. Dodal, že ale od agresora dostala další úder do tváře. Muž pak utekl k hlavnímu nádraží. "Žena, kterou muž napadl dvakrát, má dvě zlomeniny v obličeji. Druhé kolegyni lékaři diagnostikovali zlomeninu prstu a otřes mozku," uvedl Ghanem. Podle televize Prima jsou obě městské policistky stále v pracovní neschopnosti.

Zdroj: 
čtk