V Brně skončila další etapa oprav polikliniky na Lesné. Zařízení má novou část pediatrie a hlavní vstup s recepcí. Úpravy interiéru, které trvaly za nepřetržitého provozu dva roky, vyšly na necelých 25 milionů korun. 

Práce navázaly na výměnu fasády, která skončila v roce 2019 a přišla na více než 160 milionů korun. „Nyní jsme se v interiéru pustili do oprav vstupní haly, kde jsme zřídili novou recepci s podatelnou. Rozšiřujeme také informační systém v podobě ukazatelů, díky němuž bude pohyb po budově přehlednější,“ sdělila brněnská zastupitelka pro zdravotnictví Dagmar Seidlová (TOP 09).

Zásadní změnou je bezbariérový přístup na pediatrii, který je nyní možný hlavním vestibulem

V minulosti byla pediatrie od zbytku oddělená, aby se děti nepotkávaly s dospělými pacienty. „Pro rodiče s dětmi to ale bylo velmi nepohodlné, pokud chtěli z pediatrie třeba do lékárny, museli budovu obcházet venkem,“ uvedl Dan Zeman, ředitel městské příspěvkové organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, která má budovu polikliniky ve správě.

V nové části pediatrie přibyl dětský koutek a dvě ordinace

Obsazená je zatím jedna a do druhé hledá organizace ideálně dětského kožaře, psychologa nebo třeba logopeda. Ve staré části pediatrie je ordinací pět.

Poliklinika Lesná vznikala na Halasově náměstí na přelomu 60. a 70. let, otevřena byla v roce 1974. Architekti kanceláře dkarchitekt, kteří rekonstrukci navrhli, přihlíželi k původní podobě. Například chodbu proto zdobí původní zelená mozaika doplněná o dřevěný obklad. Zrenovovaná mozaika z roku 1975 je také ve vstupní hale.

Na rekonstrukci se necelými 15 miliony podílelo město a 10 milionů na ni vyčlenila příspěvková organizace

Podle Zemana tím ale renovace nekončí a pro příští rok je v plánu výměna vnitřní elektroinstalace nebo obnova zeleně v atriích. Zařízení na Lesné je po Zahradníkové druhou největší poliklinikou v Brně. Má asi 70 nájemců a okolo 20 specializací. Plány na rekonstrukci jsou podle Seidlové také u Polikliniky Zahradníková, zatím na to ale nejsou vyčleněné peníze.