V Gajdošově ulici v Brně začne v pondělí další etapa rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Potrvá až do konce října příštího roku. Místo čtyř jízdních pruhů se bude jezdit pouze dvěma, uvedl brněnský magistrát na webu Kopeme za Brno. Jelikož jde o součást velkého městského okruhu, dají se očekávat dlouhodobé komplikace v dopravě.

Situace v Židenicích už je nyní komplikovaná, protože je z poloviny zavřený nedaleký most v ulici Otakara Ševčíka. Je také součástí velkého městského okruhu a opravovat se bude až do roku 2025. Gajdošova ulice bude uzavřená ve směru na jih od Bubeníčkovy ulice po Táborskou. Mimo provoz bude také křižovatka Gajdošovy s Kaleckého ulicí a nepůjde odbočit doleva z Gajdošovy do Hrozňatovy ulice.

Bez obsluhy zůstane na zavřené straně silnice autobusová zastávka Gajdošova

U Hrozňatovy ulice bude zavřený také přechod pro pěší přes Gajdošovu ulici. Městská část kvůli tomu nechala vyčistit a graffiti vymalovat podchod, který ústí před kostelem svatého Cyrila a Metoděje.

Z Gajdošovy ulice a z navazujících ulic Svatoplukovy a Otakara Ševčíka se má v budoucnu stát klidnější ulice bez tranzitní dopravy. Východní část velkého městského okruhu, jehož součástí bude i tunel pod Vinohrady, však nebude hotový nejméně do roku 2030.