Operátorka radila nastávajícímu tatínkovi, jak má postupovat. Její kolega dispečer už mezitím vyslal na místo lékaře v systému rendez-vous a záchranářskou posádku.

Zatímco dva vozy rychle mířily na místo události, s pomocí operátorky přišla na svět první holčička. „Naštěstí byla růžová, plakala a vše se zdálo být v naprostém pořádku. Tatínek skvěle spolupracoval a byl ohromně statečný. Je to vždy nádherný pocit, když přes sluchátko zaslechnu po několika minutách úsilí dětský pláč…,“ říká Hana Šperková, která hovor na tísňové lince přijímala. Krátce po narození prvního miminka přijíždí obě posádky a pomohou na svět i druhému děťátku. „Společně s kolegy jsme pomohli mamince porodit i druhé děvčátko, šlo to dobře a musím říct, že maminka byla šikovná a docela klidná, navzdory okolnostem. Tohle jsou hezké výjezdy,“ říká Ivo Klučinec, jeden ze zdravotníků, který byl u předčasného porodu.

Obě holčičky jsou zatím v porodnici a podle našich informací prospívají dobře. „Ano, jsou zdravé a mají se k světu. Chtěl bych operátorce i oběma posádkám moc poděkovat,“ říká vděčný tatínek, který byl ale také velkým hrdinou celého příběhu. Nezbývá než popřát mrňavým nedělňátkům hodně zdraví a radosti ze života. 

K přání zdravotníků se samozřejmě připojuje i redakce Brňana.