V sobotu 22. a v neděli 23. prosince všichni návštěvníci mohou vidět tyto 3D filmy zdarma (v ceně vstupenky do expozice). Filmy jsou vhodné pro dospělé i děti od 6 let.

Oba filmy, Pidiobry i Predátory, vyrobila proslulá BBC a nabízejí dechberoucí a zcela ojedinělé záběry divoké přírody. O snímku Pidiobři se často mluví jako o hlodavčím westernu. „Úryvky ze skutečného života mladého čipmanka a nebojácného křečka jsou tak mistrně sestříhané a doprovozené dramatickou hudbou, že tvoří silný a dojemný příběh o velké odvaze těchto malých živočichů. Zažijete 40 minut plných napětí, roztomilých scén i pohnutých okamžiků z opravdového života hlodavců,“ sdělila Hana Laudátová, tisková mluvčí VIDA! 3D film Pidiobři se promítá během víkendů a prázdnin ve 13.30 s dabingem Jiřího Lábuse.

3D snímek Predátoři zase přiblíží divákům, jaké to je být stále na lovu. „Lidé si obvykle myslí, že predátoři to mají v živote snadné. Přitom jsou to právě oni, kteří v divočině často prohrávají,“ sdělil ředitel VIDA! Lukáš Richter. Na otázku, jaké nevšední zážitky film Predátoři divákům nabízí, Richter odpověděl: „Můžete například sledovat geparda, jedno z nejrychlejších zvířat na zemi, jak pronásleduje stádo pakoňů, aby nasytil svá hladová mláďata. Seznámíte se s loveckou strategií křížáka z deštných pralesů, který se snaží svou kořist lapit do 25 metrů dlouhého vlákna. Těšit se můžete i na záběry ledních medvědů, kteří si v poslední době zajišťují potravu jen velmi obtížně. Úbytek ledových ker totiž způsobil nedostatek tuleňů, kteří na nich odpočívali.“ Film Predátoři se v dabingu Hynka Čermáka promítá v sobotu a o prázdninách ve 12.00 a 17.00, v neděli ve 12.00. Predátory nabízí VIDA! už jen do konce ledna příštího roku.