Druhý venkovní zápas v řadě odehrála Kometa tentokrát na ledě Pardubic. Ačkoliv hosté v úvodu duelu udeřili Lvem, Dynamo duel ve druhé části otočilo a Kometě se do konce utkání nepodařilo dotahovat ztrátu. Nyní čeká extraligu reprezentační přestávka, po ní se Moravané představí v Třinci.

O úvodní šanci duelu se postarali domácí, kteří zahrozili Vlachem, jeho sražená střela skončila těsně vedle Vejmelkovy brány. Pozadu nezůstávala ani Kometa, která zahrozila Zaťovičem, Kacetl však předvedl jistý zákrok. V páté minutě byl faulován Svozil a hosté dostali přesilovku. Krátce po jejím skončení vystřelil Plekanec a teč Jakuba Lva znamenala brněnské vedení. To nakonec potvrdil i videorozhodčí 0:1. Přesně za čtyři minuty se skóre znovu měnilo. Radoslav Tybor dostal až přespříliš prostoru na pravém křídle a sám před Vejmelkou uspěl. Puk zavěsil do horních pater brány – 1:1.

Druhá třetina začala velkou šancí Holíka a také Hrušky, který jeho střelu dorážel. Ovšem Kacetl v pravý moment nachystal svůj pravý beton. Místo vedení Komety přišlo vedení Dynama. Vejmelka vyrazil kotouč pouze před sebe a dorážející Denis Kindl jej procpal do sítě – 2:1. O tři minuty později bylo ještě hůř. Mnoho prostoru v mezikruží dostal Radoslav Tybor a poslal kotouč přesně do šibenice – 3:1.

Nepovedenou prostřední pasáž utkání završila akce Kousala, jehož střelu jemně tečoval Martin Látal a vyhnal brněnskou jedničku z brány – 4:1. Do ní vstoupil nejlepší brankář druhé nejvyšší soutěže Lukáš Klimeš. Brňané pět minut před druhou sirénou vykřesali naději na bodový zisk. Jakub Orsava si převzal puk ve středním pásmu na levém mantinelu, udělal tři rychlé kroky do pásma a prudkou ranou švihem překonal Kacetla – 4:2. Závěr patřil Kometě, která dvakrát sahala po kontaktním gólu. Tutovku nedal Svačina a pak také Plekanec.

Třetí třetina začala zostra. Domácí hráli početní výhodu, Kolář vypálil a dorážející Robert Kousal v čase 40:33 pohotově zakončil – 5:2. Ještě v téže minutě jel sám na bránu Plekanec, byl hákován a za tento přestupek bylo nařízeno trestné střílení. Sám postižený to neudělal špatně, ale trefil bohužel jen tyč Kacetlovy svatyně. Necelé čtyři minuty před koncem potvrdil tři pardubické body hattrickem Radoslav Tybor – 6:2. Nic na tom nezměnila ani dvojnásobná přesilovka v závěru utkání. Kouč Zábranský si vzal oddechový čas a odvolal brankáře. Hosté hráli skoro dvě minuty šest na tři, všechny střely však skončily u Kacetla.