V první třetině zápasu o místo v první šestce extraligové tabulky se hrálo prakticky na jednu bránu. Kometa na svého západočeského soupeře nastoupila a brankář Filip Novotný musel být od prvních sekund ve střehu. Zajímavé šance měli Vincour a Dočekal. První jmenovaný střelou po buly trefil jen lapačku gólmana, jeho spoluhráč pak o chvíli později nebyl daleko od toho, aby se prosadil nahozením z úhlu od mantinelu. Na začátku 7. minuty již Novotný poprvé kapituloval. Petr Holík se efektně prosmýkl do útočného pásma kolem několika hráčů a z levého křídla prostrčil kotouč směrem na Petera Muellera. Americký útočník pak nedal brankáři soupeře šanci rychlým zasunutím kotouče mezi betony – 1:0. Brňané byli i nadále aktivnější a počet střel na Novotného stále narůstal. Jednu takovou vyslal mladíček Stanislav Svozil, Jakub Orsava puk tečoval svou holí na úrovni horní tyče a po zhlédnutí videa a uznání gólu rozhodčím vedla Kometa 2:0. V závěru úvodní části měli svou první velkou šanci i hosté. Tomáš Rachůnek najížděl směrem na Vejmelku, pod tlakem obránce ale svůj únik nezakončil přesně, protože mu klička do forhendu nevyšla.

První část druhé periody se pak nesla v duchu ještě silnější modrobílé laviny. Hned v její první minutě našel kotouč u brankoviště Peter Mueller a poslal jej do brány rozhozeného Novotného – 3:0. Tento moment byl pro karlovarského brankáře posledním v zápase, vystřídal jej Jan Bednář. Ani jeho čisté konto však příliš dlouho nevydrželo. Skvělou přihrávku Hrušky usměrnil Daniel Rákos nejprve jen do betonů, napodruhé si však stáhl kotouč na bekhend a zakončil do prázdné brány. První gól pro zkušeného útočníka v dresu Komety – 4:0. O chvíli později si Brňané zahráli přesilovou hru. Po pěkné kombinaci s Muellerem a Holíkem měl Martin Zaťovič jednoduchou práci s trefením odkryté klece – 5:0. Snad ještě hezčí akci pak první formace Komety vymyslela necelou minutu po polovině zápasu. Petr Holík zamíchal pukem před Bednářem, přihrál volnému Peteru Muellerovi a ten zkompletoval hattrick – 6:0!

Zbývající část prostřední třetiny už však pro modrobílé tak veselá nebyla. Po neshodě Karla Vejmelky s obráncem Němcem nejprve vstřelil první gól hostů Tomáš Rachůnek – 1:6. Ještě horší chvíle však přišla o pár minut později. Petr Holík v souboji Graňákem nehezky upadl kolenem na mantinel a musel být odvezen z ledu na nosítkách.

V závěrečné dvacetiminutovce se vše vrátilo zpět do starých kolejí. Peter Mueller nejprve vyzval ke skórování Tomáše Plekance, který se trefil přesně pod lapačku Bednáře – 7:1. O chvíli později podobná situace. Americká mašina znovu asistovala, tentokrát Tomáši Vincourovi v přesilovce, jenž překonal karlovarského gólmana téměř identickou střelou jako Plekanec – 8:1. Ani to však ještě ze strany Komety nebylo vše. Jakub Orsava pláchl po pravém křídle, předložil puk najíždějícímu obránci Ivanu Barankovi na druhou tyč a ten jej usměrnil do sítě – 9:1. Brňané tak svého soupeře naprosto rozstříleli a vrátili mu porážku z předchozího zápasu na půdě DRFG arény. Jedná se o nejvyšší výhru Komety v její novodobé historii!