Dynamo nezačalo sezonu ideálně, postupně se však dokázalo otřepat a dokráčelo až do první desítky. Nakonec je z toho 7. místo a po třech letech obnovená účast ve vyřazovacích bojích. Východočeši už na svém postavení nic nezmění, budou tak vyčkávat, který ze soupeřů na ně pro předkolo play-off vyjde. Může to být i brněnská Kometa nebo také Vítkovice, Litvínov či Karlovy Vary.

Forma Dynama v závěru základní části není úplně dobrá. Východočeši z posledních pěti utkání zvítězili pouze dvakrát, navíc to bylo proti posledním Českým Budějovicím 5:1 a v pátečním kole proti oslabeným Karlovým Varům uspěli až v prodloužení 3:2. Mezitím Pardubice padly ve Vítkovicích 3:5, Mladé Boleslavi 2:5 a nestačily ani v derby s Hradcem 1:2.

Produktivitu Pardubic má na povel Anthony Camara, rodák z Toronta zaznamenal 21 branek a 14 asistencí. Velkou nadějí pro budoucnost nejen Pardubic je Matěj Blümel, jeho služby si v Dynamu pojistily i na další sezony a mladík vrací důvěru kanadskými body v bilanci 16+15. Trojici nejproduktivnějších útočníků uzavírá Matěj Paulovič (10+21).

Defenzíva Dynama stojí na zkušených borcích, Juraj Mikuš se s Dynamem dohodl také na další spolupráci, v klubu si určitě váží jeho přínosu pro útočnou hru (8+19). Velkou osobností v pardubickém týmu je reprezentační zadák Jakub Nakládal (4+19), patří také mezi 5 nejvíc vytěžovaných hráčů extraligy. Zmínit musíme také Jana Koláře. Je však otázkou, zda Pardubice nebudou v posledním kole své opory šetřit pro důležitější boje v předkole. Brankoviště Pardubic po návratu Daniela Vladaře do zámoří doplnil zkušený ruský brankář Konstantin Barulin, zatím však očekávání příliš nenaplňuje, průměr inkasovaných branek 3,26 a úspěšnost zákroků pod 90 procent jsou jasnými důkazy, že Rus se v Pardubicích zatím hledá. Dynamo může nasadit i Pavla Kantora nebo Milana Kloučka.

Kometa bude proti Pardubicím bojovat o možnost umístit se na konečném 8. místě, které by ji zaručilo start v předkole play-off v domácím prostředí. Tato výhoda se možná při absenci diváků v letošní sezoně vytrácí, ale sám kapitán Martin Zaťovič po domácím utkání s Olomoucí konstatoval, že by raději začínal tuto sérii v domácí areně. Nejen to však bude motivací Komety pro nedělní duel s Dynamem.

Peter Mueller už získal extraligový rekord, když překonal hranici 61 kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším cizincem v historii české nejvyšší soutěže. Nyní může brněnský útočník pomýšlet i na triumf v celkové produktivitě extraligových hráčů, aktuálně se drží s bilancí 29+34 bod před třineckým Martinem Růžičkou. Pokud se zaměříme na tabulku vstřelených branek, je Mueller s 29 trefami pouze o tři zářezy za dalším třineckým útočníkem Matějem Stránským. Pokud by se brněnské první formaci v čele s Muellerem nedělní večer vydařil, může ještě slezského útočníka dorovnat nebo i překonat.

Souboj s Pardubicemi bude pro Brno ostrou generálkou před středečním startem předkola play-off. Jihomoravané mají na co navazovat, v závěru základní části bodovali v osmi utkáních v řadě, přičemž hned šestkrát slavili vítězství.