Současný 1.náměstek Brněnské primátorky získal 290 hlasů, celkem bylo vydaných 375 hlasovacích lístků. Doplnil tak nové místopředsedy, kterými jsou předseda lidoveckého poslaneckého klubu a neúspěšný kandidát na předsedu Jan Bartošek, náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec a náměstek jabloneckého primátora Štěpán Matek.

Hladík zůstal ve volbě osamocen poté, co nominaci odmítlo dalších deset navržených lidovců. Mezi nimi byl i neúspěšný aspirant na předsedu Marian Jurečka, který byl dosud prvním místopředsedou. V pátek ho nahradila senátorka Šárka Jelínková.

Volba posledního místopředsedy se v pátek nečekaně zdramatizovala. Zatímco Bartošek, Niemiec a Matek uspěli hned v prvním kole, ani v druhém, ani ve třetím kole delegáti nedali dostatek hlasů poslanci a dosavadnímu místopředsedovi Jiřímu Miholovi či senátorce Jitce Seitlové. Novou volbu tak sjezd odložil na dnešní dopoledne. Předsedou strany se v pátek stal poslanec Marek Výborný a po osmi letech nahradil v čele KDU-ČSL Pavla Bělobrádka.