Brněnští zastupitelé dnes schválili vyčlenění 20 milionů korun na zajištění přímého vlakového spojení Brna s letištěm ve Vídni. Devět milionů dostane společnost RegioJet, která linku od neděle zajišťuje. Zbytek peněz bude v rezervě.

Pilotní provoz potrvá zatím do 10. června.

Z Brna vyjíždějí vlaky ve 3:48 a z Vídně ve 21:15. Do 19. února pojedou v pondělí, ve středu, v pátek a neděli, poté každý den.

Kromě přímých vlaků objednaných městem mohou lidé využít k cestě na letiště další dva páry přímých spojů, které RegioJet vypravuje na komerční riziko. Jde o spojení Prahy, Brna a Vídně, uvedla v tiskové zprávě mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová. Tyto vlaky jezdí z Brna v 11:48 a 18:48, z Vídně v 6:15 a ve 14:15, cestovní doba je zhruba dvě hodiny. Všechny přímé vlaky zastaví ještě na vídeňském hlavním nádraží a v Břeclavi.

Ve všech spojích začíná cena jízdenky na 299 korunách.

Na vídeňské letiště se lze dostat ještě dalšími spoji RegioJetu i Českých drah, ale s přestupem na vlaky rakouských drah na vídeňském hlavním nádraží. Vídeňské letiště slouží jako výchozí bod pro letecká spojení jak po Evropě, tak do řady dalších měst po celém světě. Brno proto usilovalo o přímý vlakový spoj.