Potvrzeno, lidovce do krajských voleb povede starosta Velatic Jan Grolich

  • Foto

    archiv Jana Grolicha

Lidovci dnes seznámili novináře s výsledky páteční nominační konference, do čela kandidátky pro krajské volby zvolili úspěšného starostu Velatic Jana Grolicha.

 

„Myslím si, že Jan Grolich má co nabídnout, dostal silnou podporu a je to člověk s výsledky. Třetí volební období je starostou Velatic a před časem převzal i vedení lidoveckého klubu zastupitelů Jihomoravského kraje,“ uvedl krajský předseda KDU-ČSL Roman Celý.

 

Ten dále dodal, že kandidátka je sestavena ze silných osobností ze všech regionů.

„Chtěl bych v krajské politice klást větší důraz na životní prostředí, podporu venkova a zároveň na větší modernizaci kraje,“ řekl lidovecký kandidát na hejtmana Jan Grolich.

 

Grolich je starostou Velatic již od roku 2010. Letos obec získala ocenění v soutěži Vesnice roku za moderní a přitom citlivou péči o zeleň a životní prostředí, ale také nově udělovanou Inovativní obec roku. Lidovci by podle lídra kandidátky měli mířit v krajských volbách na vítězství a připomíná, že příští rok to bude dvacet let od chvíle, kdy Jihomoravský kraj vznikl: „Lidovci byli u toho, když se v kraji zavedl nejlepší integrovaný dopravní systém v celé republice, zavedlo se víceleté financování sociálních služeb a spustili se i další projekty, které dnes vnímáme jako samozřejmé. V posledních letech se mi zdá, že kraj jede už jen ze setrvačnosti. Je potřeba znovu zabrat a začít opět řešit zásadní problémy lidí.“

Konkrétně se chce zaměřit na oblast životního prostředí, modernizaci kraje a podporu venkova: „Kdo jiný by se měl starat o krajinu než kraj. V této oblasti nás čeká spousta výzev a kraj by měl být iniciátorem strategických projektů pro krajinu. Také si kraj zaslouží i jiná ocenění než jen kraj s nejhorším webem. Kraj musí mnohem lépe reagovat na tempo doby a otevřít se občanům. Kraj také nesmí zapomínat na regiony a obce, které jsou pokladem a nositelem jihomoravských tradic.“ shrnuje Jan Grolich.

Lidovci chtějí využít kontaktní kampaň v terénu a chtějí zapojit masivní členskou základnu. „Jestli se můžeme na něco spolehnout, tak jsou to právě naši členové, kteří jsou v téměř každé jihomoravské obci. I díky nim věřím, že příští rok lidovci zvítězí,“ uzavírá Grolich.

Na dalších místech kandidátky jsou:

 

2. místo Roman Celý, místostarosta Vyškova, krajský zastupitel

3. místo Vojtěch Pospíšil, starosta Josefova

4. místo Jan Zámečník, finanční ředitel, krajský zastupitel

5. místo Jiří Němec, soukromý zemědělec, krajský zastupitel

6. místo Jiří Horák, starosta Bučovic, krajský zastupitel

7. místo Anna Hubáčková, senátorka

8. místo Richard Zemánek, místostarosta Břeclavi, krajský zastupitel

9. místo Marie Kousalová, starostka Sivic, krajská zastupitelka