Favorit vstoupil do utkání na jihu Moravy aktivně a už po třech minutách pálil z hranice vápna Soukeník. Jeho střelu k tyči Halouska vyrazil. V 10. minutě hostující Urma vysunul mezi stopery Kateřiňáka, který ale gólmana domácích Halousku nepropálil. „Nezačali jsme dobře a prvních dvacet minut jsme hráli s respektem. Neudrželi jsme balon a pak jsme nevyužili brejk, ze kterého jsme mohli dát gól,“ uvedl domácí kouč Oldřich Machala.

Hra se poté srovnala a po půlhodině zahrozili opět domácí borci. Centr za obranu dostal Žák, ale v jasné šanci branku hostů minul. Ve 42. minutě hledal centr Sukupa Kaniu, následně hradecký Mejdr nejspíš zahrál rukou, ale píšťalka sudího Marka zůstala němá. Druhou půli začali lépe domácí a po pěti minutách hry se dostali do vedení. Král nezpracoval ideálně aut a přišel o míč. Těžil z toho domácí útočník Haris Harba a přízemní ranou z pravé strany otevřel skóre – 1:0. Pro domácí navíc mohlo být o dvě minuty ještě veseleji, za obranou zůstal po přímém kopu osamocený Žák, rána z voleje ale rozezvučela pouze břevno. „Tahle tutovka mohla zápas rozhodnout,“ posteskl si trenér Blanska. Tři minuty nato zakončil Harba povedenou pasáž domácích pasem na Kaniu, jehož střela jen těsně minula branku.

Po hodině hry mohlo být srovnáno, když se Prekop ve vápně obtočil kolem Vincoura, před prázdnou brankou našel Vlkanovu, ovšem jeho zakončení vykopl z brankové čáry za minutu dvanáct Klusák.
Tlak hostů narůstal a v 82. minutě se Dvořák pod tlakem otočil s míčem a poslal ho na malé vápno. Tam Klusáka předskočil Filip Novotný a spolupráce střídajících hráčů nesla ovoce – 1:1. „Škoda, takovou akci musíme umět pokrýt,“ poznamenal kouč Machala. Hradečtí Votroci se ale nechtěli s remízou smířit. Sudí Marek jim nejdřív upřel penaltu po zákroku Vincoura na Prekopa, ale slovenský střelec si brzy zlepšil náladu a z přímého kopu vystřelil hostům výhru 1:2. „Soupeř měl tu kvalitu a sílu, aby ještě od 80. minuty dokázal zápas otočit. Dneska jsme si to prohráli sami,“ uvedl gólman domácích Pavel
Halouska.

Závěrečný tlak Blanska si už hosté pohlídali a zůstávají v čele soutěže. Domácí jsou v tabulce F:NL dvanáctí. „Hradec je kvalitní soupeř, ale nemít z takového zápasu ani bod, to mě opravdu mrzí,“ dodal trenér Blanska.