Povodí Moravy varuje před vstupem na zamrzlé hladiny vodních nádrží, led je na nich tenký, má nanejvýš několik centimetrů. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Petr Chmelař. Jako bezpečná síla ledu pro vstup se uvádí 12 centimetrů.

V kraji se teploty v posledních dnech pohybovaly v noci po nulou, ve dne kolem nuly. Obdobné počasí meteorologové předpovídají i na další dny, přes den by se ale teploty měly pohybovat výš nad nulou. „V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují maximálně v řádu jednotek centimetrů, proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat. Některé vodní nádrže nejsou zamrzlé vůbec,“ uvedl mluvčí. Upozornil na to, že led může být vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ním v některých místech zeslaben, a hrozí tak i při menším zatížení prolomení ledu.

Jako bezpečná síla ledu pro vstup se většinou uvádí 12 centimetrů. „Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí,“ uvedl mluvčí.

Vodní nádrže Bojkovice, Boskovice, Fryšták, Hubenov, Karolinka, Koryčany, Landštejn, Mostiště, Nová Říše, Opatovice, Slušovice, Vír a Znojmo jsou vodárenské nádrže s vymezenými ochrannými pásmy, na ně platí zákaz vstupu obecně.