fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Požár nákladního auta omezil v pondělí odpoledne provoz na D1

Vyhlášení druhého stupně požárního poplachu si vyžádal požár nákladního automobilu v Brně. Plameny způsobily vysokou škodu. Provoz na dálnici byl po dobu zásahu omezen.
39396

Foto:

firebrno.cz

V pondělí krátce před patnáctou hodinou vyjeli brněnští hasiči k požáru nákladního automobilu na 191. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Po příjezdu první jednotky na místo zásahu byl již celý vůz v plamenech a požár se dále šířil na vedle stojící stavební stroj a protihlukovou bariéru.

Hasiči v dýchací technice nasadili proti požáru několik vodních proudů, kterými se jim podařilo plameny dostat za necelých dvacet minut pod kontrolu. Jednotky dále průzkumem zjistily, že z poškozených akumulátorů, které automobil převážel, uniká kyselina sírová.

Z tohoto důvodu nechal velitel zásahu na místo povolat chemickou laboratoř z Tišnova a nařídil provést opatření zamezující úniku látky mimo dálnici. Následným měřením se nepotvrdil únik kyseliny mimo dálniční těleso. Situaci na místě monitorovali i přivolaní pracovníci životního prostředí.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Předběžnou škodu způsobenou požárem vyčíslil vyšetřovatel na 1.600.000 Kč. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 1 milion korun.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT