hasiči

Manželka dvakrát zachráněného muže poděkovala zachráncům

18. 7. 2019

Muž, který v krátké době po sobě prodělal dva infarkty, měl štěstí. Pokaždé byl na blízku člověk, který jej správně resiscutoval a také AED - Automatizovaný externí defibrilátor.

Celý článek

Při požáru v domě na Břeclavsku zemřel senior

8. 7. 2019

Čtyři jednotky hasičů vyrážely v neděli ráno k požáru v rodinném domě v Podivíně. Na místě nalezly muže bez známek života.

Celý článek

V podzemních garážích bytového domu v Žebětíně hořela auta

28. 6. 2019

Při nočním požáru aut v Brně-Žebětíne musely opustit víc jak tři desítky obyvatel bytový dům. Požár se obešel bez zranění, škoda je odhadnuta na 800 tisíc korun.

Celý článek

Automatizovaný externí defibrilátor zachraňuje životy

31. 3. 2019

V polovině uplynulého týdne vyslali operátoři Zdravotnické záchranné služby do centra města Brna lékařskou posádku k muži, který měl zástavu oběhu. Na místě probíhal tzv. TANR, tedy telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace.

Celý článek

Za loňský rok evidují Jihomoravští hasiči nejméně úmrtí u požárů. Uchráněný majetek byl téměř za miliardu

12. 2. 2019

Nová Statistická ročenka HZS Jihomoravského kraje přibližuje činnost hasičů v uplynulém roce. Najdete v ní zajímavé statistiky a informace z mnoha oblastí činnosti Krajského HZS.

Celý článek

Brněnský hasič poskytl pomoc motorkáři, je gentlemanem silnic

24. 1. 2019

Brněnský hasič Jiří Oharek dnes získal ocenění Gentleman silnic, loni v červenci poskytl první pomoc těžce zraněnému motorkáři. Hasič, který byl v tu dobu mimo službu, u nehody zastavil a u zraněného řidiče včas rozpoznal tepenné krvácení.

Celý článek

Ve Veverské Bítýšce hořela střecha rodinného domu

20. 1. 2019

K požáru rodinného domu vyjížděli hasiči v sobotu po poledni. Požár ani zásah si naštěstí nevyžádali žádné zranění, předběžná škoda se odhaduje na 200 tisíc korun.

Celý článek

Stránky