Neštěstí se stalo ve středu navečer v Letonicích na Vyškovsku. Na muže středního věku se tam zřítila část štítové zdi rodinného domku. Utrpěl těžké zranění, uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Vrtulník transportoval muže středního věku na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Brno. Na místě zasahovalo pět jednotek jihomoravských hasičů. „Muže se podařilo vyprostit před příjezdem jednotek. Na místo je povolán statik,“ informovali hasiči na twitteru. Jejich zásah trval několik hodin.

Zavaleného muže vyprostili sousedi

K nahlášené události vyslalo jednotky operační středisko krátce před půl šestou odpoledne. „Hasiči po příjezdu zjistili, že muž se již v sutinách nenachází. I přes riziko dalšího zborcení zdi zraněného vyprostili místní obyvatelé ještě před příjezdem složek integrovaného záchranného systému,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči podle něj pomohli zdravotníkům při ošetřování pacienta a následně s jeho přenesením do vrtulníku, který přistál na silnici poblíž nehody.

Na pokyn statika objekt zabezpečili

Velitel zásahu si podle Mikošky vyžádal na místo statika. Ten domek prohlédl a určil, jak se má zajistit a zabezpečit proti dalšímu případnému zřícení. „K události proto vyjely posilové jednotky z Brna a Vyškova určené ke stabilizaci objektu,“ upřesnil mluvčí. Jeho kolegové zajistili statikem určenou část domu výdřevou a pomocí automobilového žebříku štítovou zeď zakryli plachtou. Zásah na místě skončil až po 22. hodině, kdy jednotky hasičů odjely zpět na základny.