Před reprezentační pauzou vstoupila Kometa v Olomouci s kompletně přeházenými formacemi. V první třetině byla o něco aktivnější a před Lukášem bylo živo. Nebezpečně zahrozil Plášek a v přesilovce poté Mueller. Pořádnou ránu vyslal i Šoustal, kterému k první extraligové trefě mnoho nechybělo. Olomoucká defenziva dokázala odolávat do 18. minuty. To už se měnilo skóre. Vincour našel na levém kruhu Luboše Horkého, jehož střela z otočky zapadla do olomoucké sítě – 0:1.

Jenže brněnské vedení vydrželo pouze něco málo přes minutu. Bambula dokázal vybojovat kotouč a posunout ho na Davida Škůrka, jehož nahození od modré propadlo přes několik clonících hráčů do Klimešovy svatyně – 1:1. Vzápětí mohli jít hosté znovu do vedení, ale Muellera vychytal sám před bránou svým betonem gólman Lukáš.

Druhá třetina začala pro Kometu výborně. Na trestné seděl Kucsera a za krátkou dobu byl jeho faul potrestán. Od modré napřáhl obránce Král a jeho pumelici tečoval do brány Peter Schneider – 1:2. Následně Dvořák vybídl výtečnou přihrávkou mezi kruhy Freibergse, který z jasné pozice minul zařízení. Krásnou přihrávkou do brejku vyslal Klimeš dvojici Zaťovič – Schneider, druhý jmenovaný ale Lukáše nepřekonal.

Poslední minuty druhé periody patřily ovšem Olomouci. K aktivitě je nakopla přesilovka a jen díky Klimešovi a neskutečné bojovnosti čtveřice, která byla na ledě přes tři minuty, se výsledek neměnil. Brňané tak dokázali udržet těsné vedení, byť je musí hodně mrzet zranění Jakuba Brabence, který byl Rutarem vražen na hrazení.

I když hráli hosté v poslední části mnoho oslabení, góly padaly do olomoucké sítě. Nejprve ve vlastním oslabení ujel v čase 44:44 výborně hrající Filip Král a po krásné individuální akci bekhendem zavěsil do Lukášovy šibenice. Ukázková akce zralá pro Zlatou helmu – 1:3.

Hanáci se snažili, měli několik dobrých šancí, ale brněnská obrana mnoho střel zablokovala a k tomu perfektní výkon předváděl Lukáš Klimeš, jenž si připsal 41 zákroků. Mora to v závěru zkusila bez brankáře, nicméně do její opuštěné brány se trefil Peter Schneider, který definiivně potvrdil export tří bodů do Brna – 1:4.