Při pondělní nehodě v Kyjově zemřela žena

Výsledek pondělní vážné dopravní nehody v Kyjově byl tragický: jedno úmrtí, dva zranění. Ulice Boršovská byla téměř pět hodin uzavřena.

  • Foto

    ZZS JMK

Operační středisko HZS vyslalo k události profesionální jednotku z Kyjova a dobrovolnou jednotku s předurčeností na zásahy u dopravních nehod ze Žarošic. Při příjezdu bylo zřejmé, že se jedná o střet tří osobních vozidel. V každém cestoval pouze řidič. Na místě přistál vrtulník s posádkou ZZS a policie ulici Boršovská uzavřela a dopravu odkláněla.

Hasiči z jednoho vozidla vyprostili pomocí hydraulického zařízení zraněného muže. Další dva účastníky nehody nebylo potřeba vyprošťovat. Dále se jednotky podílely na poskytování první pomoci a asistovali záchranné službě při resuscitaci řidičky jednoho z vozidel. Přes veškeré úsilí se ženu nepodařilo zachránit a svým zraněním na místě podlehla.

Hasiči zajistili prostor proti vzniku požáru a po zadokumentování nehody pomohli s odklizením vraků a úklidem komunikace. Poslední jednotka z místa odjela o půl páte odpoledne.

Zdravotnická záchranná služba do Kyjova k nehodě vyslala vrtulník, dvě pozemní lékařské posádky a jednu posádku bez lékaře. Zdravotníci resuscitovali ženu, která utrpěla vážná zranění, přes veškerou snahu se její životní funkce obnovit nepodařilo, zranění byla neslučitelná se životem. Posádky ošetřily také dva muže, zaléčily je a zafixovaly. Oba pacienti utrpěli středně těžká poranění. Po poskytnutí přednemocniční péče byli transportováni do Fakultní nemocnice Brno.