Při dnešním požáru rodinného domu v Holasicích na Brněnsku se dvě ženy nadýchaly kouře a skončily v nemocnici. ČTK to řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na dva miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci, informovali na síti X.

K ohni vyjelo několik jednotek

Hasiči dostali hlášení o požáru krátce po 09:30. Vyjeli k němu například i hasiči z nedalekých Židlochovic nebo z brněnského výstaviště. „Z domu jsme zachránili jednu ženu, která skončila v péči ZZS,“ informovali na síti X. Kolem 10:15 dostali požár pod kontrolu a krátce před 11:00 jej uhasili úplně.

Druhá pacientka utrpěla inhalační trauma

Záchranáři měli v péči kvůli požáru nakonec dvě ženy. V prvním případě se jednalo o mladou ženu, která se nadýchala zplodin hoření. Záchranáři jí poskytli kyslíkovou terapii a převezli ji k další péči do brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny. „V péči jsme měli i ženu středního věku, tam byl stav vážnější. Bylo nutné ji zaintubovat a napojit na řízenou (plicní) ventilaci, protože pacientka utrpěla takzvané inhalační trauma. K další péči jsme ji převezli do Fakultní nemocnice Brno,“ uvedla Bothová.

Na místo vyslali i velkou sanitku

„Na místo jsme vyslali několik prostředků včetně velkokapacitní sanitky, protože jsme očekávali, že by tam mohlo být více pacientů,“ doplnila mluvčí záchranářů. To se však nepotvrdilo.