Devět lidí se dnes vpodvečer zranilo při srážce dvou tramvají v Brně v zastávce Krematorium. Čtyři z nich utrpěli středně těžké zranění, pět lehké. Po ošetření skončilo všech devět lidí v brněnských nemocnicích. Uvedl to mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Lukáš Dvořáček.

Nedobrzdil a narazil do stojící šaliny před sebou

Nehoda se stala krátce před 16:30. „Řidič linky 7 ve směru z města nedobrzdil za tramvají linky 6, která právě stála v zastávce. Oběma řidičům jsme udělali test na drogy a alkohol s negativním výsledkem. Řidič linky 7 zraněný není,“ řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. „Pomohli jsme s ošetřením a transportem zraněných. Vyprošťovat jsme nemuseli,“ uvedli na síti X jihomoravští hasiči. Tomaštíková také doplnila, že předběžný odhad škody na tramvajích je 200.000 korun.

V místě nehody byl omezený provoz

Podle webu dopravního podniku byl v místě déle než hodinu omezený provoz, tramvajové linky 6, 7 a 8 jezdily odklonem do smyčky Ústřední hřbitov. V 17:30 začaly tramvaje opět jezdit po trati do Bohunic, ale ještě nějakou dobu potrvá, než se vrátí spoje do svého jízdního řádu, doplnila Tomaštíková.