David Jemelka bojuje s nemocí, handicapem. Přesto však tvoří nádherné obrazy. V rámci vernisáže výstavy Davidových obrazů společně s obrazy Anity Steinocherové bude  započat multiautorský výtvarný počin – obraz, namalovaný předem neurčeným počtem autorů. A to jak umělců-malířů, tak osobností společenského, kulturního a sportovního života, ale také všech “obyčejných” návštěvníků.

Autorkou tohoto projektu je právě Anita Steinocherová, malířka původem ze Zbýšova, žijící v Říčanech.  Malování se pro ni stalo životní láskou a pomáhá jí vyrovnávat se s nástrahami a těžkostmi žití. Napadlo jí proto, že by malování mohlo pomáhat i jiným, a to nejen s jejich psychikou, ale i materiálně. Od té chvíle nosila v hlavě myšlenku, která postupně zrála a vyrostla ve velice zajímavý projekt.

Na plátno 1,2 m x 1,2 m začne Anita s Davidem malovat v době vernisáže.  Malovat pak budou i hosté, osobnosti, návštěvníci . Rozmalovaný obraz se po vernisáži převeze do Galerie Kopečná, kde  bude na stojanu a bude se domalovávat. Na tel. objednání, příležitostné přimalování, na doporučení, pozvání, amlovat bodou moci i návštěvníci galerie, kteří budou mít zájem. Každý spoluautor se dozadu podepíše. Až se obraz zaplní, proběhne dražba, jejíž výtěžek bude věnován na pomoc nemocným s roztroušenou sklerózou.

Chcete také malovat společný obraz? Není nic jednoduššího! Bu´d přijďte na vernisáž 21. února do Titania, nebo pak v následujících dnech navštivte Galerii Kopečná. Kromě spoluautorství na jedinečném díle tak pomůžete lidem, trpícím roztroušenou sklerózou.