fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Přijímací test na Masarykovu univerzitu vyplní uchazeči v tabletech

Foto:

redakce (archiv)

Uchazeči o studium na Masarykově univerzitě letos nebudou vyplňovat test na papíře, ale elektronicky v tabletech. Univerzita nabídne více termínů v Brně a několika dalších městech Česka i Slovenska. Test studijních předpokladů vyžaduje většina fakult. Ověřuje schopnost numericko-analytického myšlení, kritického myšlení a uvažování v anglickém jazyce, oznámila univerzita v tiskové zprávě.

V minulosti bývalo zvykem, že studenti test absolvovali během jedné soboty nebo neděle. Letos si uchazeči mohou vybrat téměř z 40 termínů v Brně a několika dalších termínů v sedmi českých a třech slovenských městech.

Uchazeči na místě od pracovníků univerzity obdrží tablet a papír, který však už bude sloužit pouze pro poznámky a pomocné výpočty

Odpovědi vyplní elektronicky. Studenti nesmí při testu používat mobilní telefony nebo si nechat na ruce chytré hodinky. Každá ze tří částí testu má samostatný časový limit a vyhodnocení. Snažíme se Test studijních předpokladů přizpůsobit potřebám doby a všechny tři součásti považujeme za klíčové pro uplatnění našich budoucích absolventů v současné době,“ uvedl prorektor Michal Bulant.

Numericko-analytická dimenze zkoumá logické uvažování uchazečů, další oddíl má prokázat schopnost kritického posouzení a vyhodnocení předložených informací, zatímco cílem závěrečné části je ověřit základní schopnost pochopení anglického testu a orientace v něm.

Komunikační schopnosti v angličtině jsou v dnešním světě nezbytnou dovedností, doplnil Bulant. Uchazeči, kteří si podají přihlášky na více programů na Masarykově univerzitě, absolvují test jen jednou.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT