Každou první sobotu v měsíci se mohou Brňáci těšit na bleší trh pořádaný spolkem Dobrá Karma. S mottem „Pro někoho odpad, pro jiného poklad“ se koná vždy od 13 do 17 hodin v areálu VUT na Kraví hoře. Tam se zájemci dostanou nejlépe z Rybkovy ulice, kde je i stejnojmenná zastávka šaliny. A komu není lhostejné plýtvání, může přijít dát v sobotu 6. května věcem druhou šanci a užít si příjemnou atmosféru. Stále je prostor pro nové prodejce, sdělila za pořadatele Kristýna Kopecká.

K vlastnímu stánku stačí registrace a tři stovky

Vlastní stánek může mít podle Kopecké na akci každý – stačí se zaregistrovat na webových stránkách Dobré Karmy a za pouhé tři stovky může do světa poslat pro něho už nepotřebné věci, které ale někdo jiný ještě ocení. „Stále je dost prostoru pro nové prodejce, tak nebuďte zavalení věcmi a dejte jim druhou šanci. Zváni jsou i ti, kteří právě něco shání a nepotřebují vše nové z obchodu, ale naopak dávají přednost věcem s příběhem. Lidé můžou díky bleším trhům šetřit planetu i svou peněženku,“ potvrdila zpravodajskému portálu BRŇAN Kopecká.

Po bleším trhu bude swap a přebytky půjdou do krámku a ReUse Dvora

Na konci prodejní doby proběhne SWAP s neprodanými věcmi, které si už prodejci nebudou chtít odnést domů. Pokud něco i tak zbude, organizátoři akce zajistí jejich převoz do dobročinného obchůdku Šupliq a ReUse dvora. Nic tak podle pořadatelů nepřijde nazmar, každá věc dostane šanci na nový život.

Vylepšete si karmu a brněnskou verzi blešáku v Berlíně

„Přijďte si vylepšit svou karmu a pomozte na Kraví hoře vytvořit společenskou událost, brněnskou verzi Mauerparku – blešího trhu v Berlíně proslulého svou unikátní atmosférou,“ dodala Kristýna Kopecká.

Fotografie z dubnového blešího trhu si můžete prohlédnout v galerii.