Provoz dálkových vlaků mezi Českem a Slovenskem byl na koridoru z Břeclavi do Bratislavy přerušený. V hraničním úseku mezi Lanžhotem a Kúty dělníci stavební firmy strhli dnes dopoledne na české straně trakční vedení. Vlaky tak musí neprůjezdné místo objíždět přes Hodonín a Holíč. Zprůjezdnění tratě odhadoval mluvčí Správy železnic Pavel Tesař na dobu půl hodiny po poledni. U hranic se na české i slovenské straně pracuje na modernizaci tratě za provozu.

Vlak Hungaria jel přes Olomouc

České dráhy na webu informují, že vlak Hungaria, který měl po 11:00 odjíždět z Břeclavi na Prahu, jede odklonem z Hodonína dále přes Olomouc a nejede přes Břeclav a Brno. Cestující do těchto stanic si museli v Hodoníně přesednout na rychlík. Další vlaky kvůli omezení nabírají zpoždění.

Souprava RegioJetu měla dvě hodiny zpoždění

Dopravce RegioJet na webu v sekci o aktualitách z provozu o situaci neinformuje, ale z webu Idos.cz vyplynulo, že vlak z Bratislavy do Prahy s příjezdem 12:48 by měl mít dvě hodiny zpoždění. Ve směru na Slovensko jede vlak stejného dopravce s příjezdem do Bratislavy v 11:18 a má více než hodinové zpoždění. U vlaku Českých drah Metropolitan, který má do Bratislavy přijet 11:54, se předpokládalo zpoždění 40 až 60 minut.