Na části železniční trati 300 z Přerova do Brna bude od pátku 24. března do 6. dubna kvůli dvěma navazujícím výlukám zastaven provoz vlaků. První nepřetržitá výluka začne v pátek od 19:40 v úseku mezi stanicemi Přerov, Kojetín a Rousínov. Potrvá do 30. března do 19:40 hod. Na tuto výluku pak naváže další 30. března od 19:40 do 6. dubna do 13:40 výluka v kratším úseku mezi Přerovem a Kojetínem. Připravena je náhradní přeprava cestujících autobusy. 

„České dráhy zajistí během těchto výluk náhradní autobusovou dopravu. V první fázi výlukových prací, tedy od 24. až 30. března, bude náhradní autobusová doprava zajištěna místo všech osobních vlaků v úseku Vyškov na Moravě, Nezamyslice a Přerov a také místo rychlíků linky R12 Bouzov v úseku mezi stanicemi Brno hlavní nádraží a Nezamyslice,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Sobotní spěšný vlak Sp 1783 z Brna, přes Kojetín do Frenštátu pod Radhoštěm a nedělní vlak Sp 1784 v opačném směru budou nahrazeny autobusy v úseku mezi stanicemi Brno hlavní nádraží – Kojetín a zpět.

Náhradní autobusová doprava bude jezdit podle výlukového jízdního řádu

V období od 30. března do 6. dubna bude výluka pokračovat v úseku mezi Přerovem a Kojetínem. Na trati bude platit uprav upravený výlukový jízdní řád. „Počítá s náhradní autobusovou dopravou místo všech osobních vlaků mezi Vyškovem na Moravě, Nezamyslicemi a Přerovem. Na rozdíl od prvního týdne výluk však bude bez omezení zajištěn provoz rychlíků linky R12 Bouzov a spěšných vlaků Sp 1783 / 1784,“ upozornil Pošta.

Přepravu jízdních kol bude o prvním víkendu výluky, tedy 25. a 26. března, zajišťovat u rychlíkových spojů dodávkový automobil

U ostatních spojů náhradní autobusové dopravy a v ostatních dnech výluky nebude z kapacitních důvodu přeprava kol ve vyloučeném úseku zajištěna. „Ve druhém týdnu výluky prosíme cestující, aby kola přepravovali spoji rychlíkové linky R12, která bude zajištěna vlakovými soupravami,“ dodal Pošta.