fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Provoz vlaků na trati z Přerova do Brna omezí na dva týdny výluky

Foto:

České dráhy

Na části železniční trati 300 z Přerova do Brna bude od pátku 24. března do 6. dubna kvůli dvěma navazujícím výlukám zastaven provoz vlaků. První nepřetržitá výluka začne v pátek od 19:40 v úseku mezi stanicemi Přerov, Kojetín a Rousínov. Potrvá do 30. března do 19:40 hod. Na tuto výluku pak naváže další 30. března od 19:40 do 6. dubna do 13:40 výluka v kratším úseku mezi Přerovem a Kojetínem. Připravena je náhradní přeprava cestujících autobusy. 

„České dráhy zajistí během těchto výluk náhradní autobusovou dopravu. V první fázi výlukových prací, tedy od 24. až 30. března, bude náhradní autobusová doprava zajištěna místo všech osobních vlaků v úseku Vyškov na Moravě, Nezamyslice a Přerov a také místo rychlíků linky R12 Bouzov v úseku mezi stanicemi Brno hlavní nádraží a Nezamyslice,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Sobotní spěšný vlak Sp 1783 z Brna, přes Kojetín do Frenštátu pod Radhoštěm a nedělní vlak Sp 1784 v opačném směru budou nahrazeny autobusy v úseku mezi stanicemi Brno hlavní nádraží – Kojetín a zpět.

Náhradní autobusová doprava bude jezdit podle výlukového jízdního řádu

V období od 30. března do 6. dubna bude výluka pokračovat v úseku mezi Přerovem a Kojetínem. Na trati bude platit uprav upravený výlukový jízdní řád. „Počítá s náhradní autobusovou dopravou místo všech osobních vlaků mezi Vyškovem na Moravě, Nezamyslicemi a Přerovem. Na rozdíl od prvního týdne výluk však bude bez omezení zajištěn provoz rychlíků linky R12 Bouzov a spěšných vlaků Sp 1783 / 1784,“ upozornil Pošta.

Přepravu jízdních kol bude o prvním víkendu výluky, tedy 25. a 26. března, zajišťovat u rychlíkových spojů dodávkový automobil

U ostatních spojů náhradní autobusové dopravy a v ostatních dnech výluky nebude z kapacitních důvodu přeprava kol ve vyloučeném úseku zajištěna. „Ve druhém týdnu výluky prosíme cestující, aby kola přepravovali spoji rychlíkové linky R12, která bude zajištěna vlakovými soupravami,“ dodal Pošta.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT