Brno dokončilo první část úprav nároží ulic Šumavská a Kounicova nedaleko jedné z magistrátních budov. Rekonstrukce za necelých deset milionů korun měla být původně hotová loni v září, kvůli obavě, že se práce nestihnou do zimy, se ale začalo až letos v březnu. Druhá etapa je nyní v projektové fázi, uvedla v tiskové zprávě Anna Dudková z brněnského magistrátu.

„Dělníci nahradili asfaltovou plochu dlážděním, povrchy se sjednotily, zmizely nevzhledné stánky, a naopak přibyly čtyři stromy s kruhovými lavičkami, odpadkové koše i stojany na kola. Celý prostor je bezbariérový,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

V druhé etapě je v plánu úprava a změna organizace parkoviště v Šumavské, kde bude 19 parkovacích stání včetně míst vyhrazených pro imobilní

U vjezdu a výjezdu z parkoviště budou tři podzemní kontejnery na tříděný odpad a podél chodníku mezi kolmými stáními přibudou čtyři okrasné třešně. Změnu přinese stavba výtahu k budově magistrátu, jehož stěnu pokryjí popínavé rostliny. Projektová dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení, která se týká druhé etapy, je momentálně ve schvalovacím procesu. Hrubý odhad zahájení prací je v polovině roku 2024.