První etapu sportovně-rekreačního areálu u muzejního pavilonu Anthropos v Brně postaví společnost Metrostav DIZ, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 177 milionů korun bez DPH. Výběr dodavatele na včerejším zasedání schválili brněnští radní. Původně počítali s cenou okolo 250 milionů korun. 

Pozemky dřív využívala armáda, území v posledních letech převážně chátralo. „Předmětem první etapy jsou zejména demolice části nynějších objektů, kompletní příprava inženýrských sítí a vybudování sportovišť, jako jsou in-line okruhy, víceúčelové pískové hřiště, pumptrack nebo fotbalová hřiště,“ uvedl náměstek primátorky René Černý (ANO), který má na starosti investice.

Samotný začátek stavby nyní čeká na stavební povolení, během řízení vznesli sousedé námitky proti stavbě

Území by se po skončení první etapy mělo lépe propojit s okolím. „V místě dřívějšího fotbalového hřiště vznikne 200 metrů dlouhý in-line okruh. Ten bude díky svým parametrům splňovat požadavky i na pořádání závodů. Na vnějším obvodu stávajícího hřiště vznikne 500 metrů dlouhý okruh. Počítáme s tím, že se areál propojí s cyklostezkami, které budou procházet napříč celou lokalitou. Na své si na speciálním okruhu přijdou také jezdci na horských kolech. Na víceúčelovém pískovém hřišti si návštěvníci zahrají badminton nebo plážový volejbal,“ uvedl radní pro sport Tomáš Aberl (TOP 09).

Nově vznikající areál propojí s nedalekým dopravním hřištěm a koupalištěm Riviéra nová lávka přes Svratku.