První venkovní utkání poháru čeká Kometu dnes na ledě Hradce Králové

Generali Česká Cup pokračuje dnes již 2. kolem. Kometa se v rámci skupiny C představí na ledě Hradce Králové.

  • Foto

    HC Kometa/R.Kantor

Hradec Králové v loňském ročníku Tipsport extraligy obsadil 8. místo a chystal se probojovat do čtvrtfinále skrz předkolo, kde mu měl být za soupeře celek Karlových Varů. K tomu však ze známých okolností nedošlo. Mountfield by chtěl v nadcházejícím ročníku opět pomýšlet na umístění v elitní šestce a během letní přestávky také dle toho posiloval. Z pražské Sparty přišel útočník Vladimír Růžička, jenž tak znovu obnoví spolupráci se svým otcem, jenž povede Hradec z pozice hlavního kouče. Ze Sparty přišel také obránce Jérémie Blain, další posilou pro hradeckou defenzívu se stal také již explzeňský Bohumil Jank. Zajímavé bude sledovat počínání nadějného útočníka Kellyho Klímy. Obnovu spolupráce s Vladimírem Růžičkou pak také zažije Jakub Sklenář, jenž opustil potápějící se Chomutov.

Mountfield stejně jako Kometa prožil herní premiéru v úterý na ledě Olomouce. Proti domácím kohoutům musel sice nejprve dotahovat jednobrankové manko, to se Východočechům podařilo smazat ve druhém dějství a zbytek utkání už si Růžičkovi svěřenci pohlídali, když zvítězili 5:2. Na utkání byla zajímavá efektivita hradeckých střelců, ti vyslali na olomouckou branku 21 střel, přesto slavili hned pětkrát.

Kometa už má za sebou domácí start do Generali Česká Cup, po více než pěti měsících vyzvala v domácí premiéře Pardubice. Ačkoliv Brňané vyslali na branku Milana Kloučka celkem 34 střel, kýžené branky se nedočkali. Hosté z východu Čech měli více štěstí v zakončení a za brankáře Vejmelku propasírovali dva kotouče. Modrobílí tak mají směrem ke čtvrtečnímu zápasu v Hradci o motivaci postaráno. „Čeká nás další přípravné utkání a věříme, že předvedeme o kus lepší výkon. Přeci jen kluci hráli s Pardubicemi zápas po dlouhé době. Určitě uděláme změny v sestavě, změnu chystáme i v brankovišti, aby se postupně protočili všichni naši brankáři. Budeme chtít pracovat na tom, abychom odstranili chyby, které se v naši hře objevily. Samozřejmě chceme konečně vstřelit nějaké góly, protože proti Pardubicím jsme šance měli, ale nedokázali je proměnit,“ naznačil plány brněnského celku pro čtvrteční utkání v Hradci Králové trenér Kamil Pokorný.