Silný, z kterého se po červené kartě za obranu fanouškem napadeného pořadatele v derby se Zbrojovkou stal hrdina, načal skóre už v minulém 6. kole v Třinci, kde Líšeň vyhrála 2:0. A v domácím utkání 7. kola proti neporaženému lídrovi tabulky to byl opět on, kdo v 11. minutě po rohu otevřel gólový účet. „Pro mě bylo vždycky důležité dávat góly v každém zápase. A proti Dukle se nám hraje dobře,“ usmíval se Jan Silný.

Špatný start do zápasu přitom přiznal i trenér pražské Dukly. „Nezačali jsme dobře, což vyvrcholilo gólem po standardní situaci. Soupeř byl agresivnější a důraznější,“ uvedl kouč hostů Bohuslav Pilný.

Hosté v červených dresech sice měli několik šancí, ale ve 29. minutě zvýšil na 2:0 pro Líšeň její kapitán Ondřej Ševčík. „Byli jsme v první půli jaloví a ve druhém poločase jsme to chtěli zdramatizovat,“ řekl Pilný, který se ve 40. minutě pokusil převahu domácích rozmělnit střídáním Rumla.

Toho měli líšeňští borci přečteného z videí při taktické přípravě na zápas. „Chtěli jsme to hrát právě přes něho, protože on hraje přes nohu a Broňa Stáňa by se přes něj mohl svou rychlostí prosadit. To se povedlo a trenér Pilný na to zareagoval, protože viděl, kde ho tlačí bota a Ondru Rumla vystřídal,“ podotkl kouč domácích Milan Valachovič.

Jeho svěřenci soupeře tlačili i v úvodu druhé půle, jenže Dukla po pěti minutách tlak Líšně otupila a několikrát se ocitla ve vápně v šancích, které zmařil buď gólman Veselý nebo je útočníci hostů zahodili.

V 75. minutě se dostala na hřiště čerstvá posila ze Zbrojovky Martin Zikl, který vystřídal právě Silného. „Trenér ho má rád. Pro mě je to v útoku konkurence a budeme bojovat o místo v sestavě. Ale jinak jsme kamarádi, dokonce jsme spolu asi půl sezóny v Líšni hráli a fungovalo to,“ usmíval se Jan Silný.

„Zikl a Silný jsou kvalitní útočníci. My jsme chtěli Zikiho kvůli konkurenci, protože máme možnost si vybrat jednoho z nich nebo můžou hrát oba dva jako dřív, kdy jsme hráli v jiném rozestavení se dvěma útočníky,“ řekl Valachovič.

Zikl byl na hřišti pět minut, když jeho střelu ve vápně vyrazil Rada na roh. A ten vyšel domácím parádně: dobře kopnutý míč usměrnil hlavou do sítě Kučera a upravil tak na konečných 3:0. Hráči v bílých dresech tak před zraky 714 diváků, kteří jim po utkání aplaudovali vestoje, porazili Duklu stejným výsledkem jako letos v dubnu, kdy jí dva góly dal právě Kučera a třetí přidal Silný.

Pomohli tak brněnským rivalům ze Zbrojovky, kteří vyhráli 1:0 v Příbrami, dotáhnout se bodově právě na Duklu, která vede tabulku druhé ligy s šestnácti body. A Líšeň se s jedenácti body posunula na šesté místo.